2017’nin En Çok İzlenen Filmleri

Ülkemizde 2017 yılında en çok beğenilen filmler listesine 6 komedinin girmiş olması izleyicilerin tercihleri hakkında da fikir edinilmesi için değerlendirilebilir. Özellikle yerli yapımların yabancı ve yüksek bütçeli filmlere fark atmış olması da değişen zevk ve ihtiyaçların bir karşılığı olarak görülebilir. Şimdi hep beraber en çok izlenen filmler 2017 listesine göz atalım.

1- Recep İvedik 5

 

Şahan Gökbakar’ın hem yazdığı hem de başrolünü üstlendiği film, 2017 yılının en çok izlenenleri listesine ilk sıradan giriyor. Sanatçının kardeşi Togan Gökbakar’ın yönettiği film istatistiklere göre 8 milyona yakın kişi tarafından izlendi. Şubat ayında vizyona giren filmin gişeden elde ettiği kar ise 86 milyon TL.

2- Ayla

Gerçek ve son derece dramatik bir hikayenin beyaz perde uyarlaması olan Ayla, Kore Savaşı’nda yaşananlara tanıklık etmemizi sağlıyor. Dev kadrolu film, 5 milyon 250 bin kişi tarafında izlendi ve elde ettiği gelir, 60 milyon TL’nin üstüne çıktı. Filmin baş karakteri olan Astsubay Süleyman Dilbirliği’nin filmden hemen sonra ölmesi de gösterilen ilginin karşılığını bulduğunu gösteriyor.

3- Aile Arasında

Gülse Birsel tarafından yazılan hikaye Aralık ayında izleyici ile buluştu. 3 milyona yakın kişi tarafından izlenen filmin hasılatı 36 milyon TL sınırına ulaştı. Usta oyuncuların yer aldığı film 2018 yılında daha düşük bilet fiyatıyla yeniden izleyicilerle buluşma şansını yakalayacak.

4- Çalgı Çengi İkimiz

Ocak ayında vizyona giren film, son dönemlerin muhteşem ikilisi olarak adlarından söz ettiren Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın etkili oyunculuğuyla beğeni toplamış. 3 milyondan daha az kişinin izlediği filmden elde edilen hasılat ise 32 milyon TL’nin biraz üstünde kalıyor.


5- Hızlı ve Öfkeli 8

Seri filmler arasında her zaman büyük ilgi gören Hızlı ve Öfkeli, en çok izlenen filmler listesinin ilk yabancısı olarak görülebilir. Nisan ayında izleyici ile buluşan filmin yönetmeni F. Gray Gray iken başrol oyuncuları arasında; Vin Diesel, Helen Mirrer ve CharlizeTheron sayılabilir. Heyecanlı sahnelerin ön planda olduğu film 2,5 milyonu aşan izleyicisiyle 31 milyon TL’lik gişe hasılatının da sahibi oldu.

6- Yol Arkadaşım

Muhteşem İkili İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç’un başrollerinde oynadığı film, Ekim ayında vizyona girdi ve ikilinin hayranları tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. 2 milyona yakın izleyici alan filmin hasılatı ise 21,5 milyon TL’yi aştı.

7- Olanlar Oldu

Ocak ayında vizyona giren filmin senaryosu Ata Demirer tarafından yazıldı. Filmde iki ayrı karaktere de can veren Demirer, 2 milyona yakın izleyici kitlesine ulaştı. Filmin sömestre tatiline denk gelmesi de izleyici sayısının artmasını sağladı.

8- Karayip Korsanları – Salazar’ın İntikamı

Serinin en başarılı filmi olarak düşünülen 5.bölüm, fantastik ve macera türünün en başarılı örnekleri arasında gösteriliyor. Usta oyuncu ve Jack Sparrow karakterinin değişmeyen ismi Johnny Deep’e bu bölümde; Javier Bardem, Orlando Bloom, Brenton Thwaites ve Kaya Scodelario eşlik ediyor. Film 2 milyona yakın kişi tarafından izlenirken hasılatı da 20 milyon TL’yi aştı.

9- Moana

Bir animasyon filmi olan Moana, özellikle çocuklardan gördüğü ilgiyi hak ediyor. Türkçe dublaj ile sinema salonlarında izleyicisiyle buluşan film, 16 milyon TL gişe hasılatına yaklaşık olarak 1,5 milyon seyirciyle ulaşmayı başardı.

10- Kolonya Cumhuriyeti

Nisan ayında vizyona giren filmin yönetmeni Murat Kepez. Komedi, bilim kurgu türüne giren filmde başrolleri; Çağlar Çorumlu, Büşra Pekin, Ersin Korkut, Uğru Bilgin, Öner Ateş ve Hakan Ummak paylaşıyor. 1 milyon 200 bin kişi tarafından izlenen film, 13 milyon TL gişe hasılatı elde etti.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.