Annabelle: Kötülüğün Doğuşu (Annabelle: Creation) filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: David F. Sandberg

Senaryo: Gary Dauberman

Oyuncular: Stephanie Sigman, Miranda Otto, Lulu Wilson, Anthony LaPaglia, Talitha Bateman, Alicia Vela-Bailey

Tür: Korku, Gizem, Gerilim

Ülke: ABD

Süre: 109 Dakika

IMDB: 7.3

Vizyon Tarihi: 18 Ağustos 2017 (Türkiye)

TANITIM

Korku filmlerinin ünlü senaristi Gary Dauberman tarafından 2014 yılında ilk bölümü yazılan Annabelle, tüm dünya çapında 252 Milyon Dolar hasılata ulaşmıştı. Şimdi daha yüksek bir bütçe kullanılarak, korku ve gerilim dolu sahneleri ile ikincisi çekilen “Annabelle: Kötülüğün Doğuşu” bakalım aynı başarıyı elde edebilecek mi?

Bir “New Line Cinema” ve “Atomic Monster” yapımı olan “Annabelle: Kötülüğün Doğuşu” dünya çapında 18 Ağustos 2017 tarihinde vizyona girecek. Filmin dağıtımı “Warner Bros. Pictures” tarafından gerçekleştirilecek.

Annabelle: Kötülüğün Doğuşu Konusu

Oyuncak bebek yapımıyla uğraşan Samuel (Anthony LaPaglia) ve eşi Esther (Miranda Otto) mükemmel bir aile hayatı sürerken 12 yıl önce büyük bir trajediyle karşı karşıya kalırlar ve küçük kızları trafik kazasında hayatını kaybeder. Aradan birkaç yıl geçtiği halde acıyı atlatamayan Samuel oyuncak bir kız çocuğu yapar ve üzgün çift mistik güçler kazanan bu oyuncak ile teselli ararlar.

Ancak yaptıklarından kısa sürede pişman olan çift, önce oyuncak Annabelle’yi kilitlerler ve vicdanlarını rahatlatabilmek için kapanan bir yetimhanenin kızları ile görevli rahibesini evlerine misafir olarak alırlar. Ancak bu küçük kız grubu, özellikle de Janice (Tabitha Bateman), oyuncakçının yarattığı lanetli Annabelle’in hedefi haline gelir.

FİLMDEN KARELER

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.