Assassin’s Creed filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Justin Kurzel

Oyuncular: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Ariane Labed

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera

IMDB: –

Vizyon Tarihi: 23 Aralık 2016 (Türkiye)

Assassin’s Creed Filmi

Video ve bilgisayar oyunlarıyla dünyada yüz milyonlarca insanın dikkatini çekmeyi başarmış olan Assassin’s Creed 23 aralıkta filmiyle şimdiden adından söz ettirmeye, başladı. Oyunun gerçekte yaşanan olaylar ile tasarlandığını milyonlarca insan biliyor. Tarihte Hasan Sabbah’ın kurduğu haşhaşi örgütünün yansımalarıyla suikastçı yetiştirme örgütlerinin bir parçası olarak sanal dünyaya lanse edilmiştir. Assassin’s Creed oyunu guines rekorlar kitabına girmeyi başarmış nadir oyunlardan biridir. Oyunda atılan bombalar bu rekoru kırmaya yetmiştir. Aslına bakarsanız Assassin’s Creed dünyayı ele geçirmeyi planlayan Abstergo adında bir ilaç şirketinin adam kaçırıp kalbini bir makineye bağlayıp o şekilde yaşamasını sağlamak günümüzde tapınakçılarla mücadele eden gizli bir örgüttür.

Assassin's Creed Film özeti

Amaçları dünyayı ele geçirip insanlığın bu örgüt tarafından yönetilmesini sağlamaktır. Tarihte haşhaşilerin öncülük ettiği Assassins’s Creed cok vahşi suikastçiler yetiştirmiştir.Örgütün amacı cennetin elmasını bulup onun verdiği güçle dünyayı ele geçirmeyi planlamaktır.Film ve oyunda adı Al Muallim diye geçen Hasan Sabbah tarihin ilk suikastçilerinden olup dönemin müslümanlarını kendi yetiştirdiği suikastçiler tarafından para ve uyuşturucu yoluyla kandırıp şehit ettiriyordu.Kendini müritlerine peygamber olarak tanıtıp onlara yalancı bir cennet olduğuna inandırmıştır. 3. Haçlı seferlerinin yapıldığı dönemde ortaya çıkan Hasan Sabbah günümüzdeki yalancı cemaatlerin bir nevi atasıdır. Bu da filmi maceralara sürüklemektedir. Assassin’s kelimesi arapçada haşhaşi olarak geçmektedir.

Assassin's Creed Film Konusu

Film ve oyunda birçok kelimeyle karşılaşacaksınız, Animus,Abstergo,Apple of eden vs. Öyle karmaşık ve esrarengiz olaylarla çevrilmiştir. Hatta Thomas Edison,Micheal Ford,Nicola tesla gibi mucitleride kapsayan esrarengiz bir hikaye bizi beklemektedir. Gelelim vizyona yeni girecek olan filmimize ; İnfazı kesinleşmiş bir suçlu olan Callum Lynch’ı Abstergo Industries adında çok zengin olan bir ilaç şirketi ele geçirir. Amaçları Animus projesi,büyük bir projedir, atalarının hatırı sayılır yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlar.

Assassin's Creed Filmi

Callum Lynch, 15. yüzyıl İspanyol Engizisyonu döneminde Suikastçiler adıyla bilinen bir örgütlenmenin üyesi olan Aguilar de Nerha’nın akrabası olduğunu öğrenir ve onun hatıralarıyla yeniden yüzleştirilir. Bu esnada atasının olağanüstü yetenekleriyle donanan Lynch, Suikastçilerin o dönem ki en büyük düşmanı olan Tapınakçıların günümüzdeki temsilcileriyle mücadele etmeye hazır hale gelecektir.

Yazar Hakkında

Sinema Eleştirmeni

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.