Atomic Blonde
Senaryo8.1
Görsellik7.7
Oyunculuk8
Akıcılık7.9
7.9Genel Puan
Okuyucu Puanı: (1 Oy)
9.9

Atomic Blonde filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: David Leitch

Oyuncular: Charlize Theron, James McAvoy, John Goodman, Sofia Boutella

Tür: Gerilim, Gizem, Aksiyon

Ülke: ABD

Vizyon Tarihi: 28 Temmuz 2017 (1s 55dk) (Türkiye)

TANITIM

Son zamanlarda gençler arasında hızla yayılan çizgi roman okuma sevdası beni eskilere ve çılgınca çizgi roman okuduğumuz döneme götürdü. Tabii günümüzde çizgi romanlarda da bir değişiklik söz konusu belki grafik roman desek daha doğru olabilir.

Atomic Blonde filmi de grafik çizimlerini Sam Hart’ın hazırladığı metin yazımını ise Antony Johston’ın kaleme aldığı romandan beyaz perdeye yansıtılacak. 1989’da Berlin’de kurulan ve “The Coldest City” adlı grafik romanından uyarlanan film, Berlin Duvarı’nın yıkılmasına yol açan günlerde ortaya çıkıyor; ancak tarihsel ayrıntılar, estetik eserler ve şık nostaljik müzikler bir harika.

John Wick birinci ve ikinci film sırasıyla izleyiciyle buluştu ve serinin beğenildiğini fark eden yapımcılar bir de beyaz perdeye dişi John Wick filmi hediye etmek istemiş olabilirler. Yönetmenliğini David Leitch’in üstlendiği film özellikle dövüş sahneleriyle dikkat çekici.

Dövüş sahneleri Charlize Theron’un 41 yaşında olmasında rağmen çok gerçekçi bir performans sergilediğini gösteriyor. Deadpool 2’nin de yönetmenliğini yapan Leitch bu filmde de başarı yakalayacak gibi görünüyor.

ÖZET VE DETAYLAR

Doğu bloku ve soğuk savaş döneminde Berlin Duvarın çöküşünün öncesinde, Berlin kentinde geçiyor filmin konusu. Yüksek bir bütçeye sahip, aksiyon-gerilim türünde bir film.

Geniş bir konuya sahip görünmesine rağmen “Atomic Blonde” konusu oldukça basit: Bir İngiliz ajanın gizemli sebeplerden ötürü öldürüldükten sonra Lorraine ve meslektaşları Rusların Soğuk Savaş’ı on yıllarca sürdürerek genişletebilecek nükleer bilgi sahibi olabileceğini öğreniyorlar.

Atomic Blonde Filmi

Charlize Theron (“Hızlı ve Öfkeli 8“), MI6 için üst düzey bir casus olan Lorraine Broughton’ı canlandırıyor ve acımasızca öldürülen gizli ajanın katillerinin izini sürmek için Berlin’e gönderiliyor. Kahramanımız bir casusluk çemberinin içinde buluyor kendini. Berlin istasyon şefi David Percival (James McAvoy, “X-Men” zekice silah kullanabilen bir psikopat) ile işbirliği yapmaları isteniyor.

Bu çılgın ikilinin ittifakı biraz çekişmeli ve geçimsiz gibi görünse de Batı’nın tüm istihbarat operasyonunu tehlikeye atan bir tehdidin peşinde tüm becerilerini sergiliyorlar.

“Atomik Sarışın” kahramanın kalıplarını feminist bir perspektifle abartmadan gözden geçiriyor.

Özellikle, Lorraine’in başka bir kadınla yaptığı büyük seks sahnesi, cinselliğini aşırıya kaçmıyor veya yakın çekimlerdeki dekoltesinin ortaya çıkmasıyla sınırlı kalıyor; Leitch partneri ile hem fiziksellik içinde eğleniyor hem de ona saygıyla davranıyor.

Kısacası görsel ve işitsel olarak seyirciye keyifli vakit geçirteceğe benziyor.

“Atomik Sarışın”, gizli bir ilişkinin ve karanlık gündemin bir hikayesidir, ancak yalnızca bir kesinlik var ki: “Mad Max” te tekmeleriyle karşımıza çıkan “Theron’un dövüş sahnelerindeki şöhreti de artık bir sır değil.

FİLMDEN KARELER

 

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.