B Planı: Yemişim A Planını (Plan B: Scheiß auf Plan A) filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Ufuk Genç, Michael Popescu

Senaryo: Rafael Alberto Garciolo

Oyuncular: Can Aydın, Cha-Lee Yoon, Phong Giang, Eugene Boateng, Julia Dietze

Tür: Aksiyon, Komedi

Ülke: Almanya

Süre: 98 Dakika

IMDB: 6.1

Vizyon Tarihi: 18 Ağustos 2017 (Türkiye)

TANITIM

Muhteşem bir aksiyon-komedi filmi olan B Planı, 90’ların başında Asya’dan Hollywood’a transfer edilmeye başlanan eğlenceli savaş sanatları şovunun son örneği. Ayrıca film, çarpıcı dövüş sahneleri ile aksiyon-komedi türünün Berlin’de çekilen ilk denemesi olurken Alman film sektöründe gerçek bir yenilik oluşturuyor.

Başrollerde yer alan Can Aydın, Cha-Lee Yoon ve Phong Giang, dövüş sanatları efsaneleri olan Jackie Chan ve Donnie Yen ile daha önce çeşitli projelerde birlikte çalışarak kendilerini sektörde ispat etmişlerdi.

B Planı Filminin Konusu

Can (Can Aydın), Cha (Cha-Lee Yoon), U-Gin (Eugene Boateng) ve Phong (Phong Giang) Almanya’da yaşayan dört yakın arkadaştır. Farklı ülkelerden gelen bu grubun ortak noktası ise elbette dövüş sanatlarıdır. Yeteneklerini sergileyerek para kazanmak amacıyla filim sektörüne atılmaya karar vermeleri hayatlarını değiştirecektir. Ancak planlamadıkları şekilde kendilerini çete savaşlarının ortasında bulacaklardır.

Film çekimine katılmak için gittikleri mekanda acımasız bir mafya liderinin kucağına düşerler. İçlerinden birini esir alan mafya lideri, Gabriel (Henry Meyer) adında başka bir çete liderine ait çok değerli bir parçayı çalmalarını ister, aksi takdirde arkadaşları ölecektir.

FİLMDEN KARELER

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.