Billions dizisinin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

DİZİ DETAY

Yönetmen: Anna Boden, Ryan Fleck

Senaryo: Brian Koppelman, David Levien, Andrew Ross Sorkin

Oyuncular: Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Akerman, David Costabile, Toby Leonard Moore

Tür:  Dram

Ülke: ABD

Gösterim Yılı: (2016 – )

Sezon: 2

Bölüm: 24

Süre: 60 Dakika

Dağıtımcı: Showtime

IMDB: 8.4

TANITIM

Amerikan ShowTime kanalı için 2016 yılının başından itibaren hazırlanan ve çekimleri New York’ta gerçekleştirilen dizinin senaryosu, ünlü “Ocean’s Thirteen” filmini kaleme alan Brian Koppelman ve David Levien ile Andrew Ross Sorkin tarafından yazıldı. İlk iki sezonu dünyada birçok ülkede aynı anda yayına giren ve büyük bir seyirci kitlesinin dikkatini üzerine çekmeyi başaran dizinin başrollerinde Emmy ve Altın Küre ödüllü Damian Lewis ve Paul Giamatti yer alıyor. Gerek reytingleri gerekse de çekim kalitesi ile dizi ve film uzmanlarından ve birçok eleştirmenden de tam not almayı başaran dizinin 3. sezonu 2018 yılının başında gösterime girecek.

Billions Dizisinin Konusu

New York‘un finans dünyasının içindeki entrikaları, güç dengelerini ve bu çarkın nasıl döndüğünü konu alan dizide son derece zeki ve hırslı bir yatırımcı olan Bobby Axelrod (Damian Lewis), doğru hamleler yapması ve biraz da şansının yardım etmesi sayesinde bir milyarder olmayı başarmıştır. Çevresindeki tüm yardım organizasyonlarına katılan ve cömert bir hayat süren Axe’in sahip olduğu şirketler de müthiş bir büyüme içerisindedirler. Bu büyüme özellikle bir kişinin dikkatini çekecektir.

New York Güney Bölge Başsavcısı Chuck Rhoades (Paul Giamatti), kariyerinin en parlak dönemini geçirmektedir ve özellikle finans sektöründeki büyük suçluların peşini bırakmamakla ünlenmiştir. Bu sebeple tüm gözlerin üzerine çevrildiği Axelrod şirketiyle ilgili şüpheye düşer. Şirketin bu kadar hızlı büyümesi ardında soru işaretlerini oluşturmaktadır ve Bobby’nin kara para aklayarak suça karıştığını düşünmektedir. Ancak ortada büyük bir sorun vardır. Chuck’ın eşi Wendy Rhoades (Maggie Siff), Axelrod şirketlerinin psikolojik danışmanlığını yaparak bir nevi şirketin kara kutusu haline gelmiştir. Chuck, eşi ve kariyeri arasında gel gitler yaşarken heyecan dolu çekişmelerinin ortasında kalacaktır.

DİZİDEN KARELER

 

Billions
OYUNCULUK8.6
SENARYO9.3
GÖRSELLİK8.3
AKICILIK8.3
8.6Genel Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)
0.0

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.