Black Mirror dizisinin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

DİZİ DETAY

Yönetmen: Owen Harris, Carl Tibbetts

Senaryo: Charlie Brooker

Oyuncular: Hannah John-Kamen, Michaela Coel, Beatrice Robertson-Jones, Daniel Westwood

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gerilim

Ülke: İngiltere

Gösterim Yılı: (2011- )

Sezon: 3

Bölüm: 19

Süre: 60 Dakika

Dağıtımcı: Netflix

IMDB: 8.9

TANITIM

İlk bölümleri 2011 yılında İngiliz Channel 4 kanalında yayınlanan dizi, 2015 yılından itibaren Netflix’in yayın haklarını alması ile Amerikan televizyonlarına taşındı. Gerilim bilim kurgu türündeki dizinin yönetmenliğini Charlie Brooker ve Annabel Jones yapmaktadır. Her bölümde farklı oyuncuların farklı konuları işlediği dizide ana tema teknolojini hayatımızda yarattığı olumsuz etkilerdir.

Black Mirror Dizisinin Konusu

İsminden de anlaşılacağı üzere dizide her duvarda, her masada herkesin elinde olan Kara Ayna ile asıl vurgulanmak istenen çağımızda bizi çepeçevre kuşatan televizyonlar, monitörler, akıllı telefonlar ve tabletler. Teknolojiyi, işlerimizi kolaylaştırmak için kullandıkça nasıl hayatımıza hükmetmeye başladığı, ustaca hicvediliyor dizide. Diziyi izleyen herkes az da olsa kendisini buluyor teknoloji ile olan imtihanında. Dizinin her bölümünden sonra teknolojinin nasıl hayatımızı kör ettiğini ve bizleri nasıl bağımlı hale getirdiğini daha iyi anlayacağız.

DİZİDEN KARELER

Black Mirror
OYUNCULUK7.5
SENARYO8.6
GÖRSELLİK7.5
AKICILIK8
7.9Genel Puan
Okuyucu Puanı: (2 Votes)
8.7

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.