Bordo Bereliler Suriye filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Erhan Baytimur

Oyuncular: Cenk Ertan, Sedat Mert, Arda Esen, Açelya Elmas, Feyza Çıpa, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Kahraman Sivri, Burak Arslan, Tayfun Sav, Alper Atak, Yaşar Uzer, Kadir Turan

Tür: Epik, Dram

IMDB:

Vizyon Tarihi: 7 Nisan 2017 (Türkiye)

TANITIM

Gerçek olaylardan yola çıkarak beyaz perdeye aktarılan film Eylül 2015 yılını anlatıyor. Hakkari Dağlıca bölgesinde 16 askerin şehit olmasından sonra bölgenin temizlenmesi için ekip toplanır. Yüzbaşı Mehmet ve onunla birlikte görev alacak bordo berelilerin tek amacı, sınır güvenliğini tehdit eden terör örgütünü durdurmaktır.

Bordo Bereliler Suriye Konusu

Dağ 2 filminin başarısında yola çıkan yapımcılar askeri konuları ele alan dizi ve filmlere yoğunluk vermeye başladı. 7 Nisan günü sinema salonlarında makul bir izleyici kitlesi olacağını düşünüyorum. Halkımızın bu konudaki hassasiyeti üzerine yapılan çalışmaların inşallah kar amacı gütmeden kaliteli yapımlar olacağını temenni ediyorum.

2017 yılında vizyona girecek filmler arasında yerli yapımların artması Türk Sineması adına gurur verici bir tablo. İlerleyen günlerde daha çok göreceğimiz bu tarz filmlere şimdiden hazırlıklı olmaya hazırlanın. Başrol oyuncusu Cenk Ertan Kurtlar Vadisi filmindeki rolünden sonra ilk kez askeri bir projede yer alacak. Son olarak Hep Yek 2 adlı komedi filminde rol almıştı.

Filmin yapımcıları Ali Ertem ile Erdoğan Yaprak, Son yıllarda çekilmiş en iyi aksiyon, savaş ve askeri film çektik. Zor şartlarda çalıştık çok emek harcadık. Kış ayı dolayısıyla hava şartları bizi çok etkiledi.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.