Breaking Bad dizisinin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

DİZİ DETAY

Yönetmen: Michelle MacLaren, adam Bernstein,

Senaryo: Vince Gilligan, Peter Gould, George Mastras

Oyuncular: Byran Cranston, Anna Gunn, Aoron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte

Tür: Suç, Dram, Gizem

Ülke: ABD

Gösterim Yılı: (2008-2013)

Sezon: 5

Bölüm: 62

Süre: 49 Dakika

Dağıtımcı: NBC

IMDB: 9.5

TANITIM

Breaking Bad bugüne kadar en yüksek reyting alma dalında Guinness Dünya Rekorunu kırmış efsane drama dizisidir. Sadece final bölümü bile ABD televizyonlarında en fazla izlenilen tv yayınları arasına giren dizi, çok sayıda ödüle sahiptir. 2008-2013 yılları arasında 5 sezon halinde gösterimde olan dizi, IMDB puan sıralamasında hala en üst sırada yer almaktadır.

Breaking Bad Dizisinin Konusu

New Mexico, Alburquerque’da çekilen dizide Walter White, orta yaşın üstünde, kimya öğretmeni olan aşırı sıradan bir vatandaştır. Ekonomik sorunlar içerisinde ailesini geçimini sağlamaya çalışırken ölümcül bir hastalığa yakalandığını ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Ailesini borç içerisinde bırakmamak amacıyla kısa yoldan para kazanabilmek için eski öğrencisi Jesse Pinkman ile uyuşturucu işine girerler. Bir anda tüm dünyası değişen Walter, eski yaşantısını bir kenara bırakarak suç sektöründe başarıdan başarıya koşacaktır.

DİZİDEN KARELER

Breaking Bad
OYUNCULUK9.3
SENARYO9.6
GÖRSELLİK9.5
AKICILIK9.5
9.5Genel Puan
Okuyucu Puanı: (2 Votes)
9.8

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.