Çin Seddi (The Great Wall) filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Yimou Zhang

Oyuncular: Matt Damon, Willem Dafoe, Pedro Pascal

Tür: Gizem, Gerilim

IMDB:

Vizyon Tarihi: 23 Şubat 2017 (Türkiye)

 

Çin Seddi Filmi Özeti

Merhaba değerli okuyucularımız, öncelikle biraz bilgi vermek istiyorum. Dünyanın en uzun savunma duvarı olan Çin Seddi UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunmaktadır. Yapımın tamamlanması 1700 yıl sürerken uzunluğu 8850 kilometredir.

Yapılış Amacı

Aynı zamanda dünyanın yedi harikasından biri olan Çin Seddi’nin yapılış amacı farklı kaynaklar üzerinden konuşulabilir. Bunlar arasında ilki Moğol saldırılarına karşı korunmak gösteriliyor. Ülkeden kaçışları engellemek ve tek yönetim altında olunduğunu herkese göstermek amaçlar arasında yer alıyor.

135 milyon dolar bütçe ile hazırlanan yapım Yeni Zellanda ve Çin farklı noktalarında sürdürülüyor. Gizem ve gerilim türlerindeki çalışmanın yeni yayınlanan fragmanı oldukça ilgi gördü. Özellikle ejderhaya benzer bir ayağın çok az da olsa görünmesi beklentileri oldukça artırdı. Bildiğiniz gibi Çin kültüründe ejderhaların önemine her zaman vurgu yapılmıştır.

Game of Thrones ve Narcos dizilerinde oynayan Pedro Pascal haricinde Damon ve Willem Dafoe gibi isimler yer almaktadır. Kong: Skull Island filminin kadın yıldızı Jing Tian ve Çin film endüstrisinin önemli ismi Andy Lau performansları ile filme damgasını vuracaklar.

Çin sinemasına büyük bir katkı getireceği belirtilen The Great Wall filmi hakkında paylaşımlarınız yorum panelinden bizlere bildirerek katkıda bulunabilirsiniz. Güncel haberler oldukça bu başlık altından eklemeler yapılacaktır.

FİLMDEN KARELER

Çin Seddi Filmi Çin Seddi Filmi Çin Seddi Filmi Çin Seddi Filmi

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.