Cingöz Recai filmi yıllar sonra tekrar sahnelerde. Yeni sezonun merakla beklenen filmlerinden Cingöz Recai Filmi ünlü yazar Peyami Safa’nın ölümsüz eseri Cingöz Recai kitabının sinemaya uyarlanmış hali.

Vizyon Tarihi :   13 Ekim 2017
Yönetmen     :    Onur ÜNLÜ
Oyuncular      :  Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer Meryem Uzerli, Serkan Keskin, Musa Uzunlar, Hakan Boyav, Cem Cücenoğlu, Günay Karacaoğlu, Selim Bayraktar, Ushan Çakır, Meriç Aral
Senaryo          :  Pınar Bulur, Kerem Deren
Yapım              : Limon Yapım
.İlk olarak 1954’de Turan Seyfioğlu daha sonra 1969 yılında sinemaya uyarlanmıştır. Yönetmenliğini Safa Önal’ın yaptığı, başrollerini ise Ayhan Işık,, Sema Özcan paylaşmıştır.
13 Ekim 2017’de vizyona girecek filmin ise yönetmenliğini Onur Ünlünün yapacağı, Limon film tarafından sinemaya uyarlanıyor. Gerçekten çok zengin ve profesyonel bir oyuncu kadrosuna sahip. Haluk Bilginer, Kenan İmirzalıoğlu, Meryem Uzerli, Serkan Keskin gibi önemli isimlerin yer aldığı büyük bir oyuncu kadrosuna sahip. Senaryosu Pınar Bulut ve Kerem Deren tarafından kaleme alınmıştır. Kenan İmirzalıoğlu’ nun hayat verdiği Cingöz Recai karakteriyle yeniden beyaz perdeye dönmüştür. Yurt dışı çekimleri St. Petersburg’da  yapıldı.

Cingöz Recai Filminin Konusu

Kenan İmirzalıoğlu profesyonel, iyiliksever hırsız Cingöz Recai’yi, Meryem Uzerli, Göze adında bir dolandırıcıyı, Musa Uzunlar ise Hayalet rolünü canlandırıyor.
Dünyaca meşhur Arsen Lupen’i bile gölgede bırakan Tahsilli, görgülü, zarif, cömert, kibar, soğuk kanlı, kurnaz, polisi peşinden koşturan bir serserinin nefes kesen hayatını anlatıyor. Kenan İmirzalıoğlu, bu filmde başkomiser Mehmet Rıza’dan kaçmak için kılıktan kılığa giriyor. Yıllar sonra Cingöz Recai’nin  ekibini toplayarak bir teknoloji dehasının evini soymak için sahalara dönmesiyle başlıyor. maceralarında helal para kazanmış kimselere dokunmaz.Haksız yollardan servet sahibi olmuş insanlardan para çalara ve muhtaç insanlara veren iyiliksever bir hırsız….. Bir nevi çağımızın Robin hood’u…Hem eski kuşağa hem yeni kuşağa, her yaşa hitap eden bir film…. Peyami Safa’nın romanının modern zamana uyarlanmış halini göreceğiz.
Bu tür ünlü yazarların romanlarının sinemaya uyarlanması özellikle kitap okunmayan bir çağda yeni nesillerinde bir nevi edebiyata romana yönelmesini aslında teşvik ediyor. Gişede istediği başarıyı yakalarsa eminim ki Peyami Safa’nın Cingöz Recai kitabının da satışlarını etkileyecektir. Vizyondaki diğer film önerilerini takip etmek istiyorsanız blogumuzu takip ediniz.

Cingöz Recai Sahne Resimleri

 

 

Medya ve İçerik Kaynağı www.aypiajans.com

CİNGÖZ RECAİ Filmi Ne zaman Çıkacak
OYUNCULUK7.4
SENARYO7.5
GÖRSELLİK5.5
AKICILIK6
6.6Genel Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)
0.0

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.