Daredevil dizisinin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

DİZİ DETAY

Yönetmen: Phil Abraham, Stephen Surjik

Senaryo: Bill Everrett, Drew Goddard, Luke Kalteux

Oyuncular: Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D’Onofrio, Royce Johnson

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Ülke: ABD

Gösterim Yılı: (2015- )

Sezon: 2

Bölüm: 26

Süre: 54 Dakika

Dağıtımcı: Netflix

IMDB: 8.7

TANITIM

Dizi, Marvel’in aynı adlı çizgi romanından, önce sinemaya daha sonra da televizyon serisine uyarlanmış bir süper kahramanın maceralarını konu alıyor. Netflix’in ön planda kullandığı süper kahraman konulu diziler içerisinde, kurgusu ve görselliği ile ön planda yer alan dizinin 3. sezonu 2018 yılında gösterime girecek.

Daredevil Dizisinin Konusu

Çocukluğunda radyoaktif bir maddenin gözlerine sıçraması nedeniyle kör olan Matt Murdock, başarılı bir avukattır. Aynı zamanda görme yeteneğini kaybettikten sonra çevresindeki cisimlerin çıkarttıkları sesleri derinlemesine analiz ederek onları radara yansıyan nesneler gibi algılamaya başlamıştır. Üstüne bir de sezgisel dövüşme yeteneğini de ekleyince aslında yenilmez bir kahraman meydana getirmiştir. Gündüzleri avukatlık yapan Murdock, geceleri ise adaletten kaçanların korkulu rüyası olarak Hell’s Kitchen şehrindeki suç oranını düşürmeye çalışmaktadır.

DİZİDEN KARELER

Daredevil
OYUNCULUK7.7
SENARYO7.1
GÖRSELLİK6.5
AKICILIK7.7
7.3Genel Puan
Okuyucu Puanı: (1 Oy)
8.4

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.