Deli Dumrul: Dede Korkut Hikayeleri filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Burak Aksak

Senaryo: Burak Aksak

Oyuncular: Zafer Algöz, Cengiz Bozkurt, Şahin Irmak, Eda Ece, Salih Kalyon, Günay Karacaoğlu

Tür: Komedi

Ülke: Türkiye

Vizyon Tarihi: 1 Eylül 2017 (Türkiye)

TANITIM

Senaryosunu ve yönetmenliğini Burak Aksak’ın üstlendiği filmin kadrosunda Cengiz Bozkurt, Devrim Yakut, Necip Memili, Arzu Oruç, Zafer Algöz, Onur Atilla, Eda Ece gibi sevilen isimler yer alıyor. 2016 yılında Dede Korkut Hikayelerinden esinlenen her karakter için ayrı bölüm çekilmek üzere tv dizi formatında hazırlanan proje, BKM yapımcılığın devreye girmesi ile birlikte sinema filmi serisine dönüştürüldü. Deli Dumrul 1 Eylül 2017 tarihinde Mars Dağıtım tarafından gösterime sokulacağı bildirildi.

Deli Dumrul: Dede Korkut Hikayeleri Filminin Konusu

Dumrul yakışıklı ve girişimci bir genç olarak obasında dikkat çekici ve eğlenceli bir karakterdir. Bir gün kuru bir dere yatağına köprü yaparak geçenden ve de geçmeyenden akçe toplamaya karar verir. Ancak bu esnada kalbine aşk ateşi düşer ve evlenmek ister. Ancak önünde bir engel vardır. Obasına bir şekilde musallat olan deniz korsanlarının kaptanı da aynı kızı aşıktır. Bu ikili arasında genç kız için amansız bir mücadele başlar.

FİLMDEN KARELER

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.