Dexter dizisinin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

DİZİ DETAY

Yönetmen: John Dahl, Steve Shill

Senaryo: Jeff Lindsay, James Manos Jr.

Oyuncular: Micheal C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez

Tür: Suç, Dram, Gizem

Ülke: ABD

Gösterim Yılı: (2006-2013)

Sezon: 8

Bölüm: 96

Süre: 53 Dakika

Dağıtımcı: Showtime

IMDB: 8.8

TANITIM

Dexter, Amerikan Showtime kanalında gösterilmiş 8 sezonluk suç ve dram dizisidir. Senaryosu Jeff Lindsay’ın Darkly Dreaming Dexter isimli romanından esinlenilmiş olan dizi zaman içerisinde bağımsız ve romandan ayrı bir senaryoya sahip olmuştur. Dizi, özellikle Amerika’da çok yoğun bir hayran kitlesine sahip olurken, dizinin ana karakteri Micheal C. Hall, Dexter Morgan karakteri ile başta altın Küre olmak üzere birçok alanda ödül sahibi olmuştur.

Dexter Dizisinin Konusu

Dexter Morgan, daha 3 yaşındayken yetim kalır ve bu durum kendisinde psikolojik travma yaratmıştır. Miami polis teşkilatında çalışan bir polis memuru tarafından evlatlık olarak alınan Dexter, normal bir çocukluk dönemi geçirirken, gençlik dönemi ile birlikte bir takım değişikliklere uğrar. İlk etapta hayvanları öldürmenin hoşuna gittiğini keşfeden Dexter, zaman içerisinde bu arzusunun insan üzerine kaydığını fark eder. Bu durum üvey babası polis Harry tarafından da tespit edilir. Harry, polislik tecrübesi ile birlikte Dexter’ın bu karşı koyulamaz isteğinin hiç değilse ölümü hak eden suçlular üzerine kaydırması için Dexter’a yardım eder. 8 sezon boyunca gerçek suçluları öldüren Dexter’ın bundan sonraki temel felsefesi asla yakalanma olacaktır.

DİZİDEN KARELER

Dexter
OYUNCULUK7.7
SENARYO7.8
GÖRSELLİK8.2
AKICILIK8
7.9Genel Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)
0.0

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.