Doraemon: Buz Devri Macerası (Doraemon: Great Adventure in the Antarctic Kachi Kochi) filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Atsushi Takahashi

Senaryo: Fujio F. Fujiko, Atsushi Takahashi

Oyuncular: Yumi Kakazu, Kimura Subaru, Wasabi Mizuta, Megumi Oohara, Tomokazu Seki

Tür: Animasyon

Ülke: Japonya

Süre: 101 Dakika

IMDB: 7.7

Vizyon Tarihi: 18 Ağustos 2017 (Türkiye)

TANITIM

Yakında ülkemizde vizyona girecek olan Doraemon, Japonca animasyon bilimkurgu filmi olup Doraemon serisinin 37. ve sonuncusu olarak sıcak yaz günlerinde buz gibi bir eğlence olacak.

Atsushi Takahashi tarafından yazılan ve yönetilen film, 4 Mart’ta Japonya’da gösterime girdi. Senaryosunu Nintendo 3DS platformu üzerinde oynanan aynı isimli oyundan alan film, bakalım ülkemizde hedeflediği beğeniyi toplayabilecek mi?

Doraemon: Buz Devri Macerası Filminin Konusu

Yazın ortasında daha fazla sıcaklara dayanamayan Doraemon, Nobita ve arkadaşlarını Güney Pasifik’te yüzen dev bir buzdağına götürmeye karar verir. Çılgın grup, gizli araçları “Buzda Çalışan Demir” ile bir eğlence parkı hazırlarken buzda gizemli bir altın yüzük bulur. Yüzüğü daha yakından incelendiklerinde, 100.000 yıl önce Antartika’ya gömülen gizemli buz şehrinin sırlarını taşıdığını anlarlar. Maceracılar zamanda 100.000 yıl geriye giderek gizemli yüzüğün sahibi genç Kara Kara ile tanışırlar ancak Doraemon, tüm dünyanın geleceğini kurtarmak için kendisini ilginç bir mücadelenin içerisinde bulur.

FİLMDEN KARELER

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.