Bu yazımızda Dunkirk filmi özeti, konusu, yorumları, eleştirileri, fragmanı gibi tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Akıl Defteri, Kara Şövalye Yükseliyor, Prestij, Başlangıç ve Yıldızlararası gibi kült filmlerin yönetmeni Christopher Nolan hem yazdı hem de yönetti. 21 Temmuz 2017 tarihinde ülkemizde vizyona gireceği belirtildi.

İngiltere, ABD ve Fransa ortak yapımı filmin türleri arasında aksiyon, dram, tarihi, gerilim ve savaş yer alıyor. Çekimleri için kullanılan yerler arasında Hollanda, İngiltere ve Fransa bulunuyor.

Dunkerque ismiyle de bilinen filmin konusuna geçiyoruz. İkinci Dünya Savaşı zamanında 1940 yılında gerçekleşen olaydan esinlenerek beyaz perdeye aktarılıyor. Fransa’nın kuzeyindeki Donkarkız bölgesinde operasyonda olan İngiliz Ordusu 400 bin askerle sıkışmıştı. Denizden gelecek destekle Belçika, Fransız ve İngiliz askerlerden 68 bini ölmesine rağmen Alman savunmasından kurtarıldı. Alman ordularının önünde bir engel yokken Hitler’in dur emriyle geri çekilmesinin sırrı halen çözülemedi.

dunkirk filmi

Dunkirk Filmi Setinden Görüntüler

Nolan’ın en sevdiği oyunculardan olan ve filmlerinde sürekli yer verdiği Tom Hardy Diriliş’ten sonra ilk kez görünecek. Cillian Murphy, Mark Rylance, Kenneth Branagh gibi deneyimli isimler kadroda kendine yer buluyor. Filmde adından çok söz ettirecek One Direction müzik grubunun üyesi Harry Styles olacak.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

2 Responses

  1. Hatice

    Fragmanın afişinde yer alan figüran askerlerden sağ taraftaki güldüğü için tepkilerin hedefi olduğu söyleniyor

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.