Galaksinin Koruyucuları 2 izle

Galaksinin Koruyucuları 2, evrendeki en renkli ekibiyle tekrar beyazperdede karşımızda. İlk filmdeki başarısıyla Galaksinin Koruyucuları izleyici kitlesini genişletmişti. Bu başarıda senaryonun rolü yadsınamaz. Şimdi ise ikinci filmin yazımında James Gunn’ın kaleminden neler çıktığı merak konusu. Serinin bu ikinci filminin sadece Infinity War’ın geleceğine odaklandığını düşünmeyin. Fakat, Thanos ile aramızdaki mesafenin kısaldığı ve önümüzdeki yıl izleyebileceğimiz Avengers: Infinity War’ın konusunun ne olabileceği hakkındaki sis perdesini araladığını söyleyebilirim.

2014’te çekilen Galaksinin Koruyucuları filmindeki maceraların devamı niteliğindeki bu filmde Peter Jason Quill, yani Star-Lord (Chris Pratt) arkadaşları suikastçi Gamora (Zoe Saldana), ailesinin intikamını almak için tüm galaksiyi dolaşan Drax (Dave Bautista), ödül avcısı rakun Rocket ve onun yanında dolaşan Groot ile birlikte babasının kökenlerini arıyor. Bu yolculuk sırasında galaksinin değişik yerlerinde savaşırlarken yanlarına yeni yol arkadaşları da katılıyor.

Galaksinin Koruyucuları 2 Konusu

Öncelikle söylemeliyim ki aksiyon ve komedinin bir arada olduğu harika bir film. Marvel hayranlarını memnun edecek bir film çekmiş, özellikle başlangıç sahnesi sizi hayata yeniden bağlayacak ve günün stresinden uzaklaştıracak diyebilirim. Bu filmde, Galaksinin koruyucuları ekip olarak bir uyum yakalamış şekilde karşımıza çıkıyor.

Marvel Stüdyolarındaki ekip karizmatik kötü konusunda kazandığı tecrübeyle kahramanlarımızın başını bir hayli dertlendiriyor. 80’ler dönemine bolca göndermeleri, aksiyon, duygu yoğunluğu, şahane müzikleri, komedi ve tüm karakterlerin detayına inilmiş ve keyifli bir uzay macerasına dönüşmüş bu film, özellikle Baby Groot güzel kurgulanmış görünüyor. Ayrıca, iyi bir sinematografiyle birleştirerek ortaya kahkaha atarken gözünüzden yaş getiren, müthiş bir iş çıkarmışlar.

Galaksinin Koruyucuları 2 Oyuncular

Kimsenin beklemediği şekilde iyi dediklerimiz kötü kötü dediklerimizin aslında iyi olduğu çok şaşırtmacalı bir film. Bu sefer filmin sonunda tek sahne yok. filmin sonunda salonu hemen terk etmeyin. ve bekleyin derim. Çünkü, gelecek filmle ilgili spoilerlar var sonunda. Serinin yeni filminin ardından art arda beyazperdeye yansıyacak olan after credit seçkisinden haberi olmayanlara buradan ilan edeyim.

Bu güzellemelerin ardından bir de eleştirilerimi dinleyin lütfen; ikinci filmin ilk filme nispeten bazı eksiklikleri olduğunu ifade etmek yerinde olacaktır. Senaryo konusunda her ne kadar James Gunn’ı başarılı bulduğumu söylesem de ikinci filmin senaryosunun yani ana hikayenin tatmin edici bulmadığımı bilmenizi isterim. Baba-oğul hikayesinde bir şeyler eksik kalmış. Özellikle son bölüm biraz daha detaylı verilebilirdi diye düşünüyorum. İkinci eleştirim ise; filmin, Marvel alemi ile bağlantısını kuramamış olması kendi başına bir film olarak kalması yani marvel sinematik evrenine ne yazık ki bir şey kazandırmıyor film.

Galaksinin Koruyucuları 2 Fragman

Karşımızda Aile kavramının önde olduğu, eğlenceli, bol aksiyonlu ve biraz da dramatik Guardians of The Galaxy Volume: 2! bu arada bazı espriler çocuklar için uygun değil, bunu da belirtmek isterim. ‘Dans edenler ve dans etmeyenler’.

Filmin Künyesi

Film Adı: Guardians of the Galaxy Vol. 2
Yapım: 2017
Vizyon Tarihi: 05 Mayıs 2017
Süre: 137 dakika
IMDb: 8.1
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Yönetmen: James Gunn
Senaryo: James Gunn, Dan Abnett, Andy Lanning, Stan Lee (characters), Jack Kirby (characters), Gene Colan (characters), Arnold Drake (characters), Steve Englehart (characters), Steve Gan (characters), Jim Starlin (characters)
Oyuncular: Chris Pratt, Karen Gillan, Vin Diesel, Sylvester Stallone
Ülke: ABD

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.