Game of Thrones Sezon 7 hakkında spoiler, yorumları, özeti kısacası tüm bilinmeyenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Game Of Thrones 7.Sezon’da yaşanacaklar açıkça ortadadır. Altı sezon boyunca izleyenlerine hayranlık duygusunu tattıran bu yapım “10 Nisan 2017” tarihinde çıkması planlanıyor. Geçen sezonda ilk bölümlerde gördüğümüz Brandon’u bu kez çok değişik şeyler bekleyecektir. Kuzgun artık odur ve öğreneceği çok şey vardır. Dördüncü kısımda ağaca dokunan Bran, Jon Snow’un artık bir Stark olduğunu kendi gözleriyle geçmişe giderek keşfetmiştir.

King of the Iron Islands’da Neler Oluyor?

Kuzeyi tekrardan alan Stark ailesi büyük mutluluk yaşarken bu kez yedi krallığın koruyucusundan tehdit alabileceğini söyleyebiliriz. Uzun zaman sonra tüm oğullarını ve kızını kaybeden Cersei tahta geçince büyük mutluluk yaşarken bu kez herkesin başının daha kötü belaya gireceğini söyleyebiliriz. Neden diye soracak olursanız, bu kez onun önüne kimse geçemez. Jaime Lannister onu durduracak sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Birbirlerine aşık olan kardeşler her ne kadar kötü karakter olarak bilinse de herkes tarafından aralarındaki kopmayan bağı hepimiz görüyoruz. Bunlar dışında son sezonun, son sahnesi de gözlerimizi kamaştırmakta.

Game of Thrones Sezon 7

Kral karısı öldükten sonra kendini atarak intihar etse de Cersei bu duruma güçlü kalarak krallıkları yönetmeye devam edecektir. Kızgın ateşin tüm kiliseyi yok etmesi ve şeriatı ortadan kaldırmasına neden olmuştur. Bunu planlayan tabii ki de eski kralın karısı Lannister ailesinin tek kalan kadınıdır. Her sene on bölüm çıkartan bu dizide göreceğimiz şeyler çok keskindir. Bu kızgın ateş daha önce Stannis Baretheon ordusunu da yok etmişti. Küçük adam olan Tyrion sayesinde ülke kurtulsa da pek değeri bilinmemekle birlikte yanlış şeylerden suçlandığı için Jaime tarafından kardeş merhametiyle serbest bırakılmıştır.

Game of Thrones Sezon 7 Nasıl Başlayacak?

Stannis ise en son Renly’nin eski muhafızı olan kadın muhafız tarafından öldürülmüştür. Kızgın eski zamanlardan beri bilinen Lannister ailesinin en güçlü silahıdır ki ejderhalar kralı olan Khaalesi’nin babasını bile alt etmiştir fakat bu sezonda Ejderhalar Annesi büyük orduyla yola çıkacaktır ve bu krallığın büyük tehdidi olarak göz önünde bulunur. Son sahnede yaşananları kısaca dile getirmek gerekirse yedinci sezon birinci bölüme Tyrion kraliçesinin cinsel isteklerini karşılayacak gibi görünüyor.

Aşk olarak değerlendirilen üç kardeşten olan ölmeyen adam ise ülkenin başında kalacaktır fakat sevgilisinin peşinden gidecek mi? Bu soruyu gelecek sezon göreceğiz. Arya’dan bahsedecek olursak hemen dile getirelim. Kız her şeyden kurtulup, annesinin ve abisinin yani genç kurdun intikamını almıştır. Serçe parmak adlı kişinin de Sansa’ya yaklaşımları hiç hoş olmasa da bunu ailesinin bilmesi güzel olmayacaktır.

Game of Thrones Sezon 7 Jon’un ordusunu Vadi Şövalyeleri kurtardığı için herkes onlara minnettardır ama bu Jon’un onlara muhtaç olduğunun belirtisi değildir. Çünkü karstark lordları kılıcını çekip onların önünde yemin sözü vermiş ve onlara bağlı kalarak yaşayacağını söylemiştir. Tüm güçlerini birleştiren kuzey eski halini yavaştan alacaktır. Bu ise küçük bir leydi sayesindedir. Gelecek sezonda olacakları merakla bekliyoruz..

Bir önceki yazımızda yer alan Prison Break 5.Sezon Çıkıyor! makalesini dizi haberleri kategorisi altından inceleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.