Halka 3 filmi hakkında ayrıntılı bilgileri, film hakkında haberleri, filmin fragmanını ve konusunu Sineturk.com’da bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: F. Javier Gutiérrez

Oyuncular: Matilda Anna Ingrid Lutz, Alex Roe, Johnny Galecki, Aimee Teegarden, Bonnie Morgan

Tür: Dram, Gerilim, Gizem, Korku

IMDB:

Vizyon Tarihi: 11 Kasım 2016 (Türkiye)

Halka 3 Filmi Konusu

Bu film hakkında yapacağım yorumu soracak olursanız 2002 ve 2007 yılları arasında 2 seriyle karşımıza çıkmıştır. Her ne kadar gizemli ve esrarengiz bir görünümü olsa da bu bizim için bir şeyi değiştirmemektedir. Çünkü korku filmlerinde genellikle hep aynı klişeler olmaktadır. Seneler boyunca başka boyutlara varılamayan kategoride pek yeni değişiklik olduğunu söyleyemeyiz. Birinci serisinde olanlar ile üçüncü arasında olan değişiklikler pek farklı değildir. Hele ki Türkiye’de yaşıyoruz ve bu türde en çok din ve ırk gibi şeyler kullanılıp insanların ilgisi çekilmeye çalışılmıştır.

İçerikten bahsedecek olursak şöyle söyleyebiliriz. Bir video vardır ve o izlenilmesi gerekmez. Aksi takdirde yedi gün içerisinde insanı öldürdüğünü söyler ve buda normal devlet dairesinde çalışan bir memurun hayatını adeta zindana çevirir. Kocasıyla birlikte yaşayan bu kadın her gün farklı şeyler görmektedir. Hemen giriş yapmak istemezdim fakat filmin fragmanını seyrederseniz aynı şeyleri göreceksiniz. Diğer ayrıntılara değinmem gerekirse ilk gün telefon çalar ve kadının elinden düşmesine sebep olur ve tutacak yerinde kurşun, yanık izleri bulunmaktadır. Bu etkinin nereden geldiği ise bilinmemektedir.

İkinci gün ise kadının aklı bulanmakta ve kulağında seven days ritimleri duyulur. Yani yedi gün şeklinde sürekli kadın iç sesiyle boğuşur. İnanır mısınız bilmem ama duştayken bile kadın rahatsız olmaktadır. Elinde ufak kül şeklinde yara gibi şeyler çıkmaya başlayınca kendisi araştırmaya çıkar ve adamlar yardımcı olmaktadır. Tüm olayların ve vahşetlerin kuyudaki kız tarafından olduğu bilinmektedir. Daha önce bu sebepten ötürü binlerce kişinin öldürüldüğü de bilinmektedir. Bu olay biraz da derin net konusuna girmektedir. Araştırma yapılır ve insanlar çok merak ettiği şeyler arasında böyle videolar gördüklerinde ilgilerini çekmeyi başarmaktadırlar.

Fragmanın sonlarına doğru tahmin etmeye çalışırsak uçakta bile kanlara boğulan kocası tüm Dünyayı tehlikeye attığını gösterir. Bu sayede kız ölmektedir ve kocası da büyük bir lanete musallat olmaktadır. Tüm dünyası kararan bu adam ise pilotun odasından doğru gelen büyük böcekleri ve kanları görünce çığlık atmaktadır. Şuan için tüm bilgileri verdik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Dördüncü serinin ise 2019 yılında gösterime girmesi bekleniyor.

Filmden Kareler

Halka 3 film konusu
halka-3-film-ozeti

Yazar Hakkında

Sinema Eleştirmeni

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.