Hayat Işığım (The Light Between Oceans) filmi hakkında ayrıntılı bilgileri, film hakkında haberleri, filmin fragmanını ve konusunu Sineturk.com’da bulabilirsiniz.

Hayat Işığım The Light Between Oceans

02 Eylül 2016 Cuma günü vizyona girecek olan drama türündeki film 132 dakika sürecek. Yeni Zelanda ve Avustralya’da çekimleri gerçekleştirilen film İngilizce dilinde seyirci ile buluşacak. Heyday Films, LBO Productions (II), DreamWorks SKG şirketlerinin ortak çalışması sonucu beyaz perdeye aktarıldı.

M.L. Stedman’ın aynı adlı romanından esinlenerek sinemaya uyarlanan Amerikan romantik filmidir. Aşk ve Küller ile Babadan Oğula filmlerinin yönetmeni Derek Cianfrance tarafından yazıldı ve yönetildi. Film iki ana baş rol oyuncusundan biri olan Alman Michael Fassbender bir çok kaliteli yapımda yer almış 2 Akademi ödülü adayına layık görülmüştür. Kadın oyuncu rolünde ise Danimarkalı Kız filminde olağan üstü performansı ile Oscar ödülünü kazanan İsveçli güzel Alicia Vikander yer alıyor.

Hayat Işığım The Light Between Oceans

Okyanuslar Arasındaki Işık filmi olarak ta dilimize çevrilen çalışmanın oldukça ses getirmesini bekliyorum. Aksiyon vurdu kırdı beklenilmeden, gerçek duyguların ve yaşanmışlıkların olduğu ve oyunculuğun tadına varacağınız bir çalışma sizi bekliyor. Biletinizi alıp sinemada seyretmenizi ve hayattan kesitlerin sunulduğu bir filmi görmenizi tavsiye ediyorum.

Hayat Işığım The Light Between Oceans

Hayat Işığım Film Konusu

Tom Sherbourne acıyla dolu geçirdiği 4 yılın ardından Çanakkale Savaşı sonrası vatanı Avustralya’ya döner. Burada şehir merkezinden çok uzakta okyanusun dibinde sadece karısıyla yaşamaya başlar. Janus Kayası denilen bu bölgede deniz fenerinde bakıcılık görevi yapmaktadır. Karısı Isabel Graysmark oldukça güzel, cesur ve sevgi dolu bir kişiliktir. Her şeyden, herkesten uzak bir dünyada kafalarını dinleyen çift bebek aşkıyla yanıp tutuşmaktadır. 3 senede olan 3 düşük ve olumsuzlukların ardından bir anda bir şey gerçekleşir. Okyanusta bir tekne içinde ölü bir adam ve bebeğini bulurlar. Allah’tan bir lütuf olduğunu düşünen Isabel onu sahiplenir ve büyütür. Lucy adını verdikleri kızları gerçek anne ve baba olurlar. Fakat yıllar sonra Hannah Roennfeldt (Rachel Weisz) adındaki kadın gerçekleri gün yüzüne çıkaracak ve istenmeyen olayların başlangıcı yapılacaktır.

Oyuncu kadrosu, senaryo ve en önemlisi oyunculuğun tadına varacağınız Hayat Işığım filmini kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

 

Hayat Işığım Filmi
Oyunculuk8.8
Akıcılık8.2
Senaryo8.6
Görsellik8.2
8.5Puan
Okuyucu Puanı: (6 Votes)
7.4

1 Yorum

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.