Merhaba değerli okurlar, bu yazımızda sizlere Heidi filmi hakkında detaylı bir makale hazırladım. Büyük bir beğeniyle sonuna kadar okuyacağınızı tahmin ediyorum.

Heidi 2015 Filmi

İsviçreli yönetmen Alain Gsponer tarafından beyaz perdeye aktarılan film Johanna Spyri aynı adlı kitabından esinlenerek seyirciye aktarıldı. 111 dakika süren aile türündeki bu çalışma sinemaya uyarlanmış romanlar arasında yerini almıştır.

Heidi filmi konusu

Küçük yaşta anne ve babasını kaybeden heidi teyzesi Dete’nin yanında büyümüştür. Teyzesinin işleri çıkınca tek çare onu büyük babası Alpöhi’nin yanına bırakmak olacaktır. İsviçre’nin bir dağ köyünde tek başına yaşayan yaşlı adam yıllardır sevgi ve saygı görmemiştir. İlk başlarda küçük kızı istemeyen huysuz marangoz daha sonra ondan kopamayacaktır. Ta ki teyzesi gelip onu şehirde zengin bir aileye satana kadar. Bundan habersiz genç kız tekerlekli sandalyeye mahkum Klara’ya arkadaşlık etmesi için alınır.

Heidi filmi 2015

Sevimliliği, mimikleri ve hayata sımsıkı bağlı hisleri ile herkesin dikkatini çeken küçük kız kendini her ortamda belli etmektedir. Peter ile olan dağdaki samimi arkadaşlığı sayesinde dağdaki yaşamı öğrenir ve çok sever. Yokluğuna dayanamayan Klara dağ köyüne onu görmeye gelecektir.

Heidi filmi yorumları

Standart dövüş filmlerinden sıkılan vurdulu kırdılı sahnelerden uzak kalmak isteyenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir film. Almanya ve İsviçre ortak yapımı film özellikle çekildiği mekanlarla izlenmeyi hak ediyor.

Gerçek adı Adelheid olan küçük kız Alp’ler, çikolata ve peynirden sonra ülkeyi temsil eden sembollerden bir tanesi olarak biliniyor. İlk olarak Japonya tarafından 52 bölüm süren çizgi film olarak piyasaya sürülmüştür.

Anuk Steffen, Anna Schinz, Lilian Naef, Bruno Ganz ve Isabelle Ottmann filmin oyuncularını oluşturuyor. 10 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren film ülkemizde de dahil olmak üzere seyirci karşısına geçmişti.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.