Homeland dizisinin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

DİZİ DETAY

Yönetmen: Lesli Linka Glatter, Micheal Cuesta

Senaryo: Gideon Raff, Alex Gansa, Howard Gordon

Oyuncular: Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, F. Murray Abraham, Damian Lewis

Tür:  Suç, Dram, Gizem

Ülke: ABD

Gösterim Yılı: (2011 – )

Sezon: 6

Bölüm: 72

Süre: 55 Dakika

Dağıtımcı: Showtime

IMDB: 8.4

TANITIM

Homeland, ABD yapımı politik gerilim Tv dizisidir. Howard Gordon ve Alex Gansa tarafından İsrail TV dizisi olan Savaş Mahkumları dizisinden esinlenerek yapılmıştır. Başrollerinde Claire Danes, Mandy Patinkin ve Damian Lewis gibi oyuncuların bulunduğu Homeland, 12’şer bölümden oluşan 6 sezonuyla 2011 yılında itibaren Amerikan Showtime kanalında gösterilmektedir. Kulislere sızan bilgilere göre, çok sayıda hayranı bulunan dizinin toplam 8 sezondan oluşacağı ve 2019 yılında final yapacağı belirtilmiştir. Çekimlerinin bir kısmı İslamabad ve Beyrut’ta gerçekleştirilen dizi, 2012 Primetime Emmy Ödülü Olağanüstü Drama Serileri ile 2011 ve 2012 Altın Küre Ödülleri En İyi Televizyon Serileri de dahil olmak üzere birçok ödül kazanmıştır.

Homeland Dizisinin Konusu

CIA ajanı olan Carrie Mathison (Claire Danes), bipolar duygu durum bozukluğu hastalığı olmasına rağmen bu rahatsızlığını çalıştığı davalar üzerinde derinlemesine konsantre olarak avantaja çevirmekte ve uzun süredir birlikte görev yaptığı CIA danışmanı Saul Berenson’un (Mandy Patinkin) yardımıyla sahip olduğu her şeyi riske atmaya çekinmeden vatanına hizmet etmektedir. En son görev yaptığı Irak’ta yetki limitlerini fazla zorladığı için görevden alınır ve CIA merkezinde kızağa çekilir.

2003 yılında Irak’ta öldürüldüğü düşünülen ABD Donanma Çavuşu Nicholas Brody (Damian Lewis), 8 yıl sonra başarılı bir operasyon esnasında tesadüf olarak kurtarılır ve vatanına mucizevi bir kahraman olarak dönmesi sağlanır.

Herkes tarafından kahraman olarak karşılanan Brody’de ters giden bir şeyler vardır. Carrie, Irak’ta görev yaptığı süre içerisinde elde ettiği; bir Amerikan askerinin El-Kaide elinde saf değiştirdiği ve ülkesinde çok büyük bir eylem gerçekleştireceğine dair istihbarata konu olan meçhul askerin Brody olabileceğini düşünmektedir. Bu tezini CIA içinde kimseye kabul ettiremeyen Carrie, bu konuyu takıntı haline getirir ve ne pahasına olursa olsun Brody’nin peşine düşer.

DİZİDEN KARELER

 

 

 

Homeland
Oyunculuk8.6
Senaryo9.5
Görsellik8
Akıcılık9.1
8.8Genel Puan
Okuyucu Puanı: (2 Votes)
9.8

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.