House M.D. dizisinin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

DİZİ DETAY

Yönetmen: Greg Yaitanes, Deran Sarafian

Senaryo: David Shore, Peter Blake

Oyuncular: Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jesse spencer, Lisa Edelstein, Bobbin Bergstrom

Tür: Dram, Gizem

Ülke: ABD

Gösterim Yılı: (2004-2012)

Sezon: 8

Bölüm: 176

Süre: 44 Dakika

Dağıtımcı: Fox

IMDB: 8.8

TANITIM

House, 2004-2012 yılları arasında medikal dram tarzında yayınlanan Amerikan yapımı dizidir. Fox kanalı için hazırlanmış olan dizi, 8 sezon ve 176 bölüm ile Amerikanın en çok izlenen hastane dizisi olmuştur. Çekimleri Los Angeles’da gerçekleştirilmiş olan dizinin yönetmen koltuğunda Bryan Singer oturmaktadır. Humanitas Prize, Altın Küre ve Emmy gibi birçok ödül alan dizi klasikler arasında yerini almıştır.

House M.D. Dizisinin Konusu

Dizinin ana karakteri olan Dr. House (Hugh Laurie) bulaşıcı hastalıklar ve nefroloji konusunda uzman bir doktordur. Ancak asıl önemli özelliği, diğer doktorların tanı koyamadığı hastaları özel yeteneği ile inceleyerek hastalıklarına çözüm üretmektir. Asi, asosyal ve aşırı riskli müdahaleleri ile tanınan doktor, çalıştığı tüm hastanelerde yönetim ile sorunlar yaşamaktadır. Çalışırken insan hayatını kurtarmaya çalıştığı düşünülse de aslında bilinçaltında yatan gizemli bulmacaları çözmektir. Bunun yanında geçirdiği bir ameliyat sonrasında hala çektiği acılar yüzünden ilaç bağımlısı olan doktorun hayatını konu alan dizi alanında fenomen haline gelmiştir.

DİZİDEN KARELER

House M.D.
OYUNCULUK7.6
SENARYO8.5
GÖRSELLİK7.5
AKICILIK8.2
8Genel Puan
Okuyucu Puanı: (1 Oy)
9.3

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.