House of Cards dizisinin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

DİZİ DETAY

Yönetmen: James Foley, John David Coles, Carl Franklin, Agnieszka Holland, Tucker Gates

Senaryo: Andrew Davies, Michael Dobbs, Beau Willimon

Oyuncular: Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Derek Cecil, Nathan Darrow, Michael Gill, Mahershala Ali, Rachel Brosnahan, Kate Mara

Tür:  Dram, Politik

Ülke: ABD

Gösterim Yılı: (2013 – )

Sezon: 5

Bölüm: 65

Süre: 51 Dakika

Dağıtımcı: Netflix

IMDB: 9

TANITIM

House of Cards, Michael Dobbs’un aynı isimli romanına dayanan ve 1990 yılında BBC’de yayınlanan mini dizi serisinden uyarlanan, Amerikan yapımı bir tür politik dram dizisidir. Netflix tarafından 2013 yılından itibaren 13’er bölümden oluşan 5 sezon şeklinde yayınlanmıştır. ABD’de yaşanan politik gelişmelere paralel olarak yoğun beğeni toplayan dizi, 67. Primetime Emmy Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

House of Cards Dizisinin Konusu

Dizi, Washington DC’de ülke yönetimindeki politik çıkarlar için yaşanan acımasız ve pragmatik güç çekişmelerini ve yaşanan manipülasyonları konu almaktadır. Güney Karolina’dan seçilmiş Demokratik Partili bir kongre üyesi olan Frank Underwood (Kevin Spacey), kendisine vadedilen ABD Dışişleri Bakanlığı pozisyonuna başkasının atanmasından sonra en az kendisi kadar hırslı olan eşi Claire Underwood (Robin Wright) ile birlikte politik kariyerini zirveye taşımak için acımasız bir plan ortaya koyar.

Politik ve siyasi engelleri tek tek yok eden pragmatik çift için her yol mubahtır. Kurgusu son derece ince planlanmış olan dizide, ABD Başkanlığa giden bu zorlu mücadelede, tüm rakiplerini merhametsizce saf dışı bıraktıktan sonra çiftin birbirlerinden başka korku duyabilecekleri rakipleri kalmayacaktır.

DİZİDEN KARELER

 

House of Cards
Oyunculuk9.3
Senaryo9.5
Görsellik8
Akıcılık8.5
8.8Genel Puan
Okuyucu Puanı: (1 Oy)
9.1

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.