Türk internet dizileri televizyondan biraz farklı. Rahat argo kelime kullanma ortamı, sevişme sahnelerinin kesilmemesi en çok dikkat çeken özellikleri. Bu yüzden insanlar artık serbest bir ortamda çekilmiş dizilere yönelmekte. Online platformların da artmasıyla Türk İnternet dizileri daha fazla izlenir hale geldi.

Başka ülkelerde bu durum alışılmış olsa da Türkiye’de henüz yeni yeni göze gelmeye başladı. Biz de sizlere Türk İnternet Dizileri arasında en popüler olanları listeledik. Keyifli okumalar ve iyi seyirler.

 

Masum – İmdb 9,2

Türk İnternet Dizileri

 

Dijital platformda yoluna devam eden Blu Tv ilk internet dizisi olan Masum ile çok ilgi gördü. Senaryosunu Berkin Oya’nın yazdığı Masum dizisinde Haluk Bilginer, Ali Atay, İrem Altuğ, Serkan Keskin, Okan Yalabık, Nur Sürer, Tülin Özen ve Bartu Küçükçağlayan gibi çok önemli oyuncular yer alıyor. Masum’un yönetmeni ise Çoğunluk filmiyle büyük bir başarı yakalayan Seren Yüce.

Masum dizisi konusu ise şu şekilde:

Emekli komiser Cevdet (Haluk Bilginer) karısıyla bir çiftlik evinde yaşamaktadır. Aile sırlarını senelerdir saklamayı başarsa da büyük oğullarının (Taner) arkadaşı olan Yusuf’un (Ali Atay) hayatlarına girmesi ile hayatları altüst olacaktır.

İlk Türk İnternet Dizileri arasında olan Masum’un oyuncuları ve rolleri

Haluk Bilginer (Cevdet)

Ali Atay (Yusuf)

Nur Sürer (Nermin)

Serkan Keskin (Taner)

Tülin Özen (Emel)

Okan Yalabık (Tarık)

İrem Altuğ (Rüya)

Bartu Küçükçağlayan (Selim)

Dipnot: Masum’u mutlaka izlemenizi öneririm. Müziklerinden bile etkileneceksiniz.

 

Sıfır Bir – İmdb 7,6

Türk İnternet Dizileri

 

Youtube üzerinden izleyebileceğiniz Sıfır Bir dizisi, Adana’nın en korkulan mahallelerinden olan Hürriyet Mahallesi’nde çekiliyor. Oyuncuları ise mahallenin çocukları Cihangir Ceyhan, Özgür Meriç, Burak Şafak, Savaş Satış.

Fragmanlarında senaryoyu kimin yazdığı gösterilmiyor. Yapımcı olarak ise Doğru İşler Yapım ismi yer alıyor. Konusuna şöyle bir atacak olursak karakterlerin kendi doğruları var ve buna göre yaşıyorlar. Çatışmalar, kavgalar, eli silahlı çocuklar. Tüm mahallenin koruyucusu bu 4 genç. Senarist isminin olmaması hikayenin gerçek hayattan alınmış olmasını destekliyor. Yoksa neden yazmasınlar ki?

Karakterlere gelecek olursak;

“Dayımız” Savaş grubu yönlendiren, akıllı bir kişi.
Cio grubun kol gücü. Öldür de öldürür, öl de ölür.
Özgür ağırbaşlı bir karakter. Duygusal da bir yanı var. Şiir falan yazıyor.

Fi – İmdb 8,4

Türk İnternet Dizileri

 

Puhu Tv’de ücretsiz olarak izleyebileceğiniz bir Türk İnternet Dizisi olan Fi, oyuncu kadrosuyla çok dikkat çekti. Azra Kohen’in üçlemesinden birisi olan Fi kitabının senaryolaştırılmış hali. Senaryolaştırmasını Nüket Bıçakçı, yönetmenliği ise Mert Baykal yapıyor.

Fi konusu Can Manay adlı karakterin Duru’ya hissettiği derin tutkuyla neler yapabileceği çevresinde gelişiyor. Duru’nun aslında Deniz adlı bir sevgilisi var ama Can’a karşı da soğuk kalamıyor. Çünkü birbirlerine çok benziyorlar. Hırsları, tutkuları bir.

Fi oyuncuları ve rolleri ise aşağıdaki gibi:

Ozan Güven – Can Manay
Serenay Sarıkaya – Duru
Mehmet Günsur – Deniz
Büşra Develi – Bilge
Osman Sonant – Sadık Murat Kolhan
Berrak Tüzünataç – Özge
Tülay Günal – Eti

Medya ve İçerik Kaynağı www.aypiajans.com

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.