İstanbul Kırmızısı filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Orijinal Adı: Rosso Istanbul

Yapım Yılı: 2017

Vizyon Tarihi: 3 Mart 2017 (Türkiye)

Süresi: 120 dakika

IMDB Puanı:

Tür: Dram

Yönetmen: Ferzan Özpetek

Senaryo: Ferzan Özpetek, Gianni Romoli

Oyuncular: Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Nejat İşler, Mehmet Günsür, Çiğdem Selışık Onat, Zerrin Tekindor, Serra Yılmaz, Reha Özcan, Ayten Gökçer, İpek Bilgin, Selim Bayraktar, Cemre Ebüzziya, Tuğrul Çetiner, Şerif Sezer, Nergis Öztürk Toktaş, Rıza Kocaoğlu, Yelin Bilgin, Tayfun Sav, Yunus Albayrak, Gaye Su Akyol

Yapımcılar: Tilde Corsi, Pelin Ekinci Kaya

Müzik: Giuliano Taviani, Carmelo Travia

Ülke: Türkiye, İtalya

TANITIM

Türk asıllı İtalyan yönetmen Ferzan Özpetek’in ilk Türk filmi olacak. Daha önce Serseri Mayınlar, Harem Suare ve Karşı Pencere gibi ses getiren yapımlarla karşımızda olmuştu. Aynı isimli kitabından beyaz perdeye uyarlanan filmde oynadığı rollerle büyük ses getiren yerli oyuncular olacak.

İstanbul Kırmızısı Konusu

Orhan Şahin karakterini canlandıran Halit Ergenç, uzun yıllar yurt dışında yaşadıktan sonra, Deniz Soysal’ın kitabını incelemek için İstanbul’a gelir. Nejat İşler tarafından canlandırılan Deniz karakteri zengin bir tiptir. Onun karmaşık hayatı, ailesi ve arkadaş çevresi Orhan’ın dikkatini çekecektir.

İstanbul Kırmızı Film Müzikleri – Gaye Su Akyol – Kırmızı Rüyalar

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.