Büyük heyecanla beklenen serinin yeni filminde Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (Karayip Korsanları 5: Ölü Adamlar Masal Anlatamaz) yine ünlü aktör Johnny Deep açık denizlerin ve karanlık kuytuların sinema dünyasındaki en haşin ve en gözü pek korsanı, Jack Sparrow karakteriyle karşımızda. Dünyaca ünlü aktör film çekimlerinden önce sakatlanmış ve takipçilerini meraklandırmıştı. Her ne kadar bu talihsiz sakatlık film çekimlerinde gecikmeye neden olsa da film önümüzdeki günlerde gösterime girecek.

Serinin ilk üç filmiyle izleyicileri sinema salonlarına akın ettiren dördüncü filmde ise eleştirmenlerden ve izleyicilerden ilk üç filmdeki orijinalliği yakalayamadığı gerekçesiyle maalesef olumsuz eleştiriler alan Pirates of the Caribbean – Karayip Korsanları serisi, tüm zamanların en çok hasılat getiren serilerinden olma özelliğini sürdürecek gibi gözüküyor.

Karayip Korsanları 5 Oyuncuları

Serinin beşinci filmi Türkçe’ye ‘Ölü Adamlar Masal Anlatmaz’ olarak çevrilmiş. Oyuncu kadrosunda ise Johnny Depp ve Javier Bardem başı çekerken kendilerine Brenton Thwaites, Kevin R. McNally, Golshifteh Farahani, Stephen Graham, David Wenham ve Geoffrey Rush eşlik ediyor. Serinin yeni güzeli ise Kaya Scodelario olacak gibi görünüyor.

Filmin yönetmenliğini Espen Sandberg ve Joachim Rønning ikilisi yürütüyor. Filmin bu iki yönetmeninin de kariyerlerine bakıldığında filmografilerinin tatmin edici düzeyde olmadığı görülüyor. Serinin bu filminde neden yönetmen Gore Verbinski’nin yapımcılar tarafından tercih edilmediği eleştirmenlerin merak konusu.

Filmlere ilişkin spoiler vermekten hoşlanmayan biri olmama rağmen meraklıları için oyuncuların verdikleri röportajları takip etmelerini önerebilirim. Röportajlarda filmin senaryosuna dair ciddi ipuçları mevcut.

Karayip Korsanları 5 Konusu

Filmin konusuna gelince; Kötü Yüzbaşı Salazar (Javier Bardem) önderliğindeki ölümcül hayalet denizciler, Şeytan Üçgeninde her korsanı öldürürler tatbiki kahramanımız Jack kurtulur. Jack’in, hayatta kalma konusundaki tek umudu efsanevi Trident of Poseidon’dadır. Ancak onu bulmak için güzel bir gökbilimci olan Carina Smyth (Kaya Scodelario) ve Kraliyet Donanması’nda yeralan genç denizci Henry (Brenton Thwaites) ile bir ittifak kurmalıdır.

Kaptan Jack, can sıkıcı küçük ve perişan gemisi olan Dying Gull’ın başında, sadece kötü şansını tersine çevirmekle kalmıyor, hayatını şimdiye kadar karşılaştığı en korkunç ve kötü niyetli düşmanından kurtarmak istiyor.

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales ( Karayip Korsanları 5: Ölü Adamlar Masal Anlatamaz ) filmi Türkiye’de 26 Mayıs 2017 tarihinde vizyona girecek. Serinin beşinci filmi ince mizah ve bol aksiyon dolu bir maceraya davet ediyor bizleri.

Temennimiz ise; uzun aranın ardından gösterime girecek bu filmin zamana yenik düşmemiş ve kalitesini korumuş bir seri filmi olması yönünde.

Karayip Korsanları 5 Fragman

Filmin Künyesi

Film Adı: Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı)
Yapım: 2017
Vizyon Tarihi: 26 Mayıs 2017
Süre: 129 dakika
IMDb: –
Tür: Aksiyon, Macera, Komedi
Yönetmen: Joachim Rønning, Espen Sandberg
Senaryo: Jeff Nathanson, Jeff Nathanson, Terry Rossio, Ted Elliott, Terry Rossio, Stuart Beattie, Jay Wolpert
Oyuncular: Johnny Depp, Keira Knightley, Kaya Scodelario, David Wenham, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Stephen Graham, Javier Bardem, David Wenham, Brenton Thwaites, Golshifteh Farahani
Ülke: ABD

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.