Lucifer dizisinin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

DİZİ DETAY

Yönetmen: Nathan Hope, Karen Gaviola

Senaryo:Mike Dringenberg, Neil Gainman, Tom Kapinos, Sam Kieth

Oyuncular:Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, D.B. Woodsite, Lesley ann Brandt

Tür: Suç, Dram, Fantastik

Ülke: ABD

Gösterim Yılı: (2015 – )

Sezon: 2

Bölüm: 31

Süre: 42 Dakika

Dağıtımcı: Fox

IMDB: 8.3

TANITIM

Lucifer, Tom Kapinos tarafından üretilen Amerikan fantastik polisiye komedi-drama dizisidir. Ocak 2016’dan itibaren Amerikan Fox’da yayınlanmaya başlayan dizinin konusu The Sandman isimli çizgi romandan esinlenmektedir. Konusu itibariyle Hristiyanlık öğretilerine ters olduğunu gerekçesiyle dini hassasiyetleri olan insanlar tarafından tepki toplayan dizi, daha gösterime girmeden önce bazı sivil toplum örgütleri tarafından protesto edilmeye başlamıştı. Bunun neticesi olarak Fox, dizi yayına girmeden önce senaryoda bazı değişikler yaparak tepkileri az da olsa azaltmaya başardı.

Lucifer Dizisinin Konusu

Senaryosu Neil Gaiman tarfından yazılan dizide cehennemin hükümdarı olan şeytan Lucifer, mutsuz olduğu ve hayatından sıkıldığı için tahtını terk ederek melekler şehri olarak bilinen Los Angeles’a yerleşir. Burada Lux adında bir kulüp açıp şeytani yardımcısı Mazikeen ile birlikte işleten Lucifer, gününü gün ettiği bir playboy yaşam tarzı sürdürür.

Ama bu hayat tarzı, arkadaşı olan bir kadının, kulübünün önünde öldürülmesi olayında Lucifer’in birinci derece görgü tanığı olması ile birlikte birden alt üst olur. Kendisini Los Angeles Polis Departmanı’ndan Dedektif Chloe Decker ile birlikte cinayeti araştırırken bulan Lucifer, doğa üstü güçleri ile suçluları bulmada dikkatleri üstüne çeker ve cinayet büronun sözleşmeli danışmanı haline gelir. Ortağı Dedektif Chole ile birlikte her bölümde bir cinayet davasını çözen Lucifer’in hayatı Chole’e aşık olması ve sıran bir insan gibi hayat sürme isteği sebebiyle içinden çıkılmaz bir hale gelir. 3. sezonu, 2 Ekim 2017 tarihinde yayınlanacak olan dizi, ilginç konusu ve esprili sahneleri sebebiyle hayranları tarafından dört gözle beklenmekte…

DİZİDEN KARELER

Lucifer
OYUNCULUK7.6
SENARYO8.5
GÖRSELLİK9
AKICILIK8.1
8.3Genel Puan
Okuyucu Puanı: (1 Oy)
10.0

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.