Orman Çocuğu Filmi
Senaryo7.7
Görsellik9
Oyunculuk7.9
Akıcılık7.8
8.1Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)
0.0

Orman Çocuğu (The Jungle Book) filminin konusu, oyuncu kadrosu, eleştirileri, çekildiği yerler hakkında tüm bilgileri bu makalemizde bulacaksınız.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Jon Favreau

Oyuncular: Neel Sethi

Seslendirenler: Bill Murray, Ben Kingsley, Idris Elba, Lupita Nyong’o, Scarlett Johansson, Giancarlo Esposito, Christopher Walken

Tür: Aile, Fantastik, Dram, Macera

IMDB: 7.7

Vizyon Tarihi: 15 Nisan 2016 (Türkiye)

TANITIM

İngiliz hikaye yazarı Rudyard Kipling’in aynı adlı romanından esinlenildi ve Justin Marks tarafından senaryoya alındı. Iron Man ve Yenilmezler serilerinin yönetmeni Jon Favreau iddialı bir şekilde seyirci karşısına geçti. İzleyicilerden gelen olumlu tepkiler üzerine yapımcılar The Jungle Book 2 ismiyle devam filminin olacağını açıkladılar.

Los Angeles’te çekimleri gerçekleştirilen film için ayrılan bütçe 175 milyon dolar olarak açıklandı. Walt Disney Pictures şirketi tarafından piyasaya sürüldü. 106 dakika süren Orman Çocuğu filmi özellikle çocuklar tarafından çok sevildi. 

Orman Çocuğu Film Konusu

Babası Shere Khan tarafından öldürülen erkek çocuk Mowgli ormanda kurtlar tarafından büyütülür. Orada yaşamaya tamamıyla adapte olması onlardan biri gibi davranmasına yol açar. Fakat korkutucu kaplan ve ormanın efendisi Khan, onu insan olduğu için bir tehdit olarak görür. Ormanı terk etmek zorunda kalacak Mowgli ve ona eşlik eden panter Bagheera ile ormanda tanışacağı sevimli ayı Baloo ile birlikte macera başlar. Yolda çeşitli hayvanlar onu etkilemeye çalışırken bunlardan biri de hipnotize edici bakışlarıyla tanınan piton yılanı Kaa olacak.

Konusu itibariyle bu kadar puanı hak etmese de, verdiği mesaj ve sahneleriyle bunu fazlasıyla karşılıyor. Hayvanların ders vermeye çalıştığını görmekteyiz. Aslında insanların yapması gerekenlerin ne kadar da basit olduğunu bizlere aşılayan bir film. Ailecek keyifli dakikalar geçirmek isteyenlerin kaçırmaması gereken bir film olarak tavsiye ediyorum.

“The legend will never be the same.” mottosuyla afişe edilen animasyon tadındaki filmde tek oyuncu olarak dikkatleri üzerine çeken Hindistan-Amerikan asıllı Neel Sethi etkileyici bir performans sunuyor. İlerleyen zamanlarda sinemalarda adını sıkça duyacağımızı düşünüyorum. Son olarak benzer filmlere atıfta bulunsa da etkileyici bir çalışma olacağını ve yarıda kalacağını şimdiden söylemek zorundayım.

FİLMDEN KARELER

orman-cocugu-film-izle orman-cocugu-film-konusu the-jungle-book-filmi the-jungle-book-izle

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.