2017’nin en dikkat çeken dizilerinden birisi olarak gösterilen Ozark, izleyicilerinden tam not almayı başarmıştır. Netflix üzerinden yayınlanan dizi, 21 Temmuz 2017 tarihinde ilk bölümü ile vizyona girmişti.

 

Genel olarak baktığımızda sıradan bir ailenin yaşamı ön plana çıkarılsa da, ülkenin en büyük karteli ve adamlarının dizide ön plana çıkması ile birlikte, izleyenler meraklı bir şekilde olacakları izlemeye başlamıştı. Ozark 1. Sezon 1. Bölüm izleyenler, genellikle Marty ve Wendy çiftinin bu sıradan yaşam tarzı ile nasıl karteller ile iletişim halinde olduğunu merak etmiş durumdadır. Ancak, ülkenin en büyük kartellerinin bir numaralı adamı olarak gösterilen Marty, yapmış olduğu bu işin anlaşılmaması ve ailesinin bu durumdan zarar görmemesi adına, birinci sezonun ilk bölümünden itibaren yoğun bir çaba harcamaktadır.

Ozark 1. Sezon Yorumları

Netflix üzerinden yayınlanan Ozark Dizisi, birçok platform üzerinden değerlendirilmekte ve kullanıcıların izlenmesi gereken diziler üzerinden yaptığı araştırmalarda da hep ilk sıralarda çıkmaktadır. Dizinin kullanıcı sayısındaki hızlı artışın nedenlerine baktığımızda ise, ilk olarak IMDB puanını örnek gösterebiliriz. Yeni bir dizi olmasına rağmen IMDB’de 10 üzerinden 8,5 puan almayı başarmıştır. Bu da kullanıcıların karar vermesi için yeterli bir nedendir.

Ozark 1. Bölüm incelendiğinde, tamamen dizinin konusunun anlaşılması ve Marty’nin kartel ile nasıl bir bağ kurduğu, kara para aklama konusunda da onlarla nasıl çalıştığı üzerinden ilerlemektedir. Tanıtımda Gerilim ve Dram kategorisinde bir dizi olduğundan söz edilse de, ilk izleyenler tamamen bir aksiyon üzerine kurulduğunu düşünmektedir.

İzleyenler tarafından yapılan yorumlara baktığımızda ise, Game of Thrones sonrasında gelmiş geçmiş en büyük efsane cümlesinin kurulduğunu söyleyebiliriz. Hem kullanıcı yorumları hem de IMDB tarafından diziye verilen puan, bu dizinin kesinlikle izlenmesi gerektiğini göstermektedir.

Ozark 1. Sezon Oyuncuları

Ozark oyuncuları arasında birinci sezonda en çok karşılaşılan Byrde ailesidir. Mathy, Wendy ve ergen çocukları olarak anlatılan Charlotte ve Jonah, sıradan ailenin üyelerini oluşturuyor. Birinci sezondan itibaren kullanıcıların en çok göreceği çekirdek ailede, adeta başrol gibi ön planda çıkan diğer kişiler ise, kartel çetesidir. Kara para aklama konusunda verilen mücadelelerde, kartelin adamları da sanki ailedenmiş gibi bir izlenim ortaya çıkacaktır.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.