Paterson filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Jim Jarmusch

Oyuncular: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Helen-Jean Arthur

Tür: Dram, Komedi

IMDB: 7.7

Vizyon Tarihi: 17 Kasım 2016 (Almanya)

TANITIM

Amerika Birleşik Devletleri New Jersey eyaletinde aynı adlı bir kasabada hayatını geçiren Paterson otobüs şoförlüğü yapmaktadır. Rutin bir hayat süren adamın sınırlarını çizdiği ve sürekli tekrar eden bir hayatı vardır. Her gün düzenli olarak işini yaparken, bir yandan da notlar alarak bunları şiire dökmektedir. Eşi Laura ile birlikte romantik anları ölümsüzleştirerek tadına doyum olmaz bir hayat yaşarlar. Filmde asıl anlatılmak istenen hayatın ta kendisinin aslında bir şiir alemi için geçtiğidir. Günlük yapılan işler de bu şiire ilham kaynağı olan dizeler şeklinde gösterilmektedir.

Paterson 2016 Filmi

Paterson film kadrosunda baş rolde Star Wars Güç Uyanıyor filminden tanıdığımız Kylo Ren karakteriyle bildiğimiz Adam Driver yer alıyor. Eşi rolünde ise Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı filminde 2017 senesinde ekrana damgasını vurmaya hazırlanan İran’lı güzel aktris Golshifteh Farahani bulunuyor. Fransa, Almanya ve USA ortak yapımı film 113 dakika boyunca ekran karşısındaki izleyenleri mutlu edecek.

FİLMDEN KARELER

paterson-2016-filmPaterson filmi

Paterson
Senaryo7
Akıcılık7.8
Oyunculuk8.2
Görsellik7.8
7.7Genel Puan
Okuyucu Puanı: (1 Oy)
2.4

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.