Poldark dizisinin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

DİZİ DETAY

Yönetmen: Joss Agnew

Senaryo: Winston Graham, Debbie Horsfield

Oyuncular: Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Jack Farthing, Heida Reed, Tristan Sturrock, Beatie Edney

Tür: Dram, Tarih, Romantik

Ülke: İngiltere

Gösterim Yılı: (2015 – )

Sezon: 3

Bölüm: 27

Süre: 60 Dakika

Dağıtımcı: BBC One

IMDB: 8.4

TANITIM

Poldark, senaryosu Winston Graham’ın aynı adlı romanından uyarlanmış İngiliz yapımı tarih, savaş ve drama kategorisinde yayınlanmış en başarılı dizilerden birisidir. BBC One kanalı için çekilen dizinin ilk versiyonu aynı isimle 1975-1977 yılları arasında yayınlandı. Çekimleri İngiltere’de yapılan dizi,  “Mammoth Screen ” stüdyoları tarafından hazırlanmaktadır ve dış çekimlerinde kullanılan mekanların doğa güzelliği, deniz ve rüzgar bağımlısı izleyenlerini büyülemektedir.

Poldark Dizisinin Konusu

18. Yüzyıl sonlarına doğru geçen dizide, Yüzbaşı Ross Poldark (Aidan Turner) savaşta geçirdiği yılların ardından memleketine geri döner ve evinde kendini bekleyen sürprizlerle karşılaşır. Yokluğunda babası vefat etmiş, amcası tarafından servetinin büyük bir kısmı gasp edilmiş, eski sevgilisi Elizabeth (Heida Reed), kuzeni Francis (Kyle Soller) ile nişanlanmıştır.

Dönüşünde devraldığı enkaz gibi hayatını tekrar inşa etmeye karar veren hırslı ve inatçı Poldark, ağır ekonomik şartlar altında ezilen köylü sınıfının yanında yer alarak statükoya karşı başkaldırır. Tatsız bir olay sonucunda karşılaştığı Demelza (Eleanor Tomlinson) adında genç kadın sayesinde hayatı düzene giren Poldark’ın maceraları izleyenleri ekran başına kilitlemeye 2018 yılında 4. sezonu ile devam edeceğe benziyor.

DİZİDEN KARELER

Poldark
OYUNCULUK7.5
SENARYO7.6
GÖRSELLİK9
AKICILIK7.2
7.8Genel Puan
Okuyucu Puanı: (5 Votes)
8.8

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.