Prensim – Mon Roi filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Maïwenn

Oyuncular: Vincent Cassel, Emmanuelle Bercot, Louis Garrel

Tür: Dram, Romantik

IMDB: 7.0

Vizyon Tarihi: 29 Temmuz 2016 (Türkiye)

Prensim Filmi Konusu

Maiwenn’in yazar ve yönetmen olarak çektiği dördüncü film olmakla beraber tutkulu amansızca mahkum bir aşk hikayesi anlatılıyor. Tony lakabıyla tanınan Marie-Antoinette Jézéquel Paris’te bir ceza avukatı olarak çalışmaktadır. Kocası Georgio Milevski biraz kadın düşkünü bir adamdır.

Geçirdiği tehlikeli bir kayak kazasında bir bacağını kıran Tony uzun bir rehabilitasyon dönemi geçirecektir. Fiziksel ve zihinsel yorgunluğunu atlatmak için zamanı olacaktır. Yaşadıkları on yılı düşünmeye başlayan kadın, olumlu olumsuz her şeyi düşünmeye başlayacaktır.

Fransız sinemasının dram romantizm türlemesi üzerine yazılmış oldukça başarılı bir filmi tavsiye üzerine izleyebilirsiniz. Vincent Cassel ve Emmanuelle Bercot üstün performansları ile tek başlarına filmi bitiriyorlar. 124 dakika sürecek film 21 Ekim 2015 tarihinde Fransa’da vizyona girdi. My King ismiyle de bulabileceğiniz çalışma bu hafta içinde ülkemizde sinema seyircisi ile buluşacak.

Cannes Film Festivali‘nde Emmanuelle Bercot bu filmle birlikte En iyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanmıştır.

Çekimlerinin çoğu Fransa’da tamamlanırken, sadece kayak sahneleri için İsviçre kullanılmıştır.

FİLMDEN KARELER

Prensim Mon Roi FilmiPrensim Mon Roi Filmi Prensim Mon Roi Filmi Prensim Mon Roi Filmi Prensim Mon Roi Filmi

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.