Prison Break 5.Sezon 1.Bölüm

Prison Break kimileri tarafından Dünya’da gelmiş geçmiş en iyi dizi olarak bilinir. Günümüzde Spartacus, Game Of Thrones, The Walking Dead gibi dizilerin hayranlarını toplasak ancak Prison Break’a yetişeceğini söyleyebiliriz. 2008 yılında dördüncü sezonunu yayınlayan dizi yapımcıları 2016 senesinde yaptıkları açıklamaya göre en kısa sürede 5.sezonun çıkacağını belirtiyor. Kısaca Prison Break 5.Sezon dizisinden bahsedecek olursak en kötü cezaevi olarak bilinen panamada Michael ve Lincoln kalmaktadır. Çalıştıkları örgüt tarafından hapse girerler ve oradan kaçtıklarından sonra intikam peşine düşmektedirler. Yayınlanan videolu görüntülerde her şey o kadar gerçekçi ve iç açıcıdır ki, seyredenlerin çok hoşuna gitmektedir. Bu sebeple dizi izleyenleri kendine hayran bırakmaktadır. Michael’in sevdiği kızın ölümünden sorumlu olan örgüt iki arkadaşın ikinci kez sinirlenmesine sebep olur.

Muhteşem ikili zamanla planlar yapar ve bir zamanlar çalıştığı şirkete karşı gelmek zorunda kalırlar. Prison Break 5. Sezonunda beklenenler ise diğer dizilere nazaran çok büyük etki göstereceği düşünülüyor. Değişiklikleri dile getirmek gerekirse önceki yıllara göre grafik ve görüntü kalitesinin yükseldiğini ve daha iyi efektler ile seyretme keyfinin müjdesini verebiliriz. Beşinci sezonda neler olacak sorusuna cevap vermek gerekirse, Michael’in oğlu babasının nasıl biri olduğunu merak edip annesine sorduğunda; şu cevabı alır: Baban açık bir gökyüzünde sert esen fırtına gibiydi. Aniden kaybolur, aniden gelirdi. Kendisi de çok zeki olduğundan fırtınalar da geri döner değil mi? Sözü bizlerin aklını hayli bir karıştırmaktadır.

Hapishanenin elektriği kesilip dizinin baş kahramanını oradan kaçırma planı bayağı etkili gibi görünür fakat neler olacağını henüz bilemeyiz. Fırtınanın geri döneceği ise söz konusudur. Bu da yapıta ayrı değerler katacağından eminiz. Ekranlarımızı renklendirecek olan olay ise oradan ışıklar gittiği anda hayalet gibi kaybolmalarıdır. En iyi dostların başarabileceği kesin midir henüz belirsizdir. Aile, olaylar, aksiyonlar, atraksiyonlar üst üste gelince seyircinin tepkisinin de farklı olacağını görebiliriz. Fakat eskisine görse Mike’nin daha hırçın olduğunu ve planların daha da akıl oyunlarıyla dolu olduğunu görmekteyiz. SineTurk.com adresini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.