Prison Break dizisinin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

DİZİ DETAY

Yönetmen: Bobby Roth, Kevin Hooks

Senaryo: Paul Scheuring, Zack Estrin

Oyuncular: Dominic Purcell, Wentworth Miller, Amaury Nolasco, Robert Knepper, Sarah Wayne Callies, Wade Williams

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Ülke: ABD

Gösterim Yılı: (2005- )

Sezon: 5

Bölüm: 90

Süre: 44 Dakika

Dağıtımcı: Fox

IMDB: 8.4

TANITIM

Prison Break, 2005 yılından itibaren gösterime giren Amerikan aksiyon ve dram dizisidir. Amerikan Fox kanalı tarafından yayınlanan dünyaca ünlü dizide başrollerde Wentworth Miller, Dominic Purcell, Sarah Wayne Callies ve Amaury Nolasco yer alıyor.

Prison Break Dizisinin Konusu

Dizide zeki ve parlak bir geleceğe sahip olan inşaat mühendisi Michael Scofield’in (Wentworth Miller), işlemediği bir suçtan dolayı hapiste olan ve idama mahkum edilen abisi Lincoln Burrows’u (Dominic Purcell) kurtarabilmek için verdiği mücadele anlatılıyor. Takıntılı bir yapısı olan Michael, abisini hapishaneden kurtarmak için yapabileceği başka hiçbir şey kalmadığını anlayınca  onu kaçırmaya karar verir ve dahice bir plan hazırlar. Dünyanın birçok ülkesinde fenomen olan ve her sezonunda farklı bir kaçış planının işlendiği dizi, uzun yıllar emsalsiz olarak dizi sektöründe klasikler arasında yer alacaktır.

DİZİDEN KARELER

Prison Break
OYUNCULUK7.6
SENARYO8.9
GÖRSELLİK7.4
AKICILIK9
8.2Genel Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)
0.0

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.