Sadakat Yolunda (Megan Leavey) filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Gabriela Cowperthwaite

Senaryo: Pamela Gray, Annie Mumolo, Tim Lovestedt

Oyuncular: Kate Mara, Edie Falco, Ramon Rodríguez, Bradley Whitford, Tom Felton

Tür: Biyografik, Dram, Savaş

Ülke: ABD

Süre: 116 Dakika

IMDB: 7.1

Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 2017 (Türkiye)

TANITIM

Sadakat Yolunda, Amerikan Deniz Piyade onbaşısı Megan Leavey ve görev köpeği Rex hakkındaki gerçek olaylara dayanan, Gabriela Cowperthwaite’ın yönettiği ve Pamela Grey, Annie Mumolo ve Tim Lovestedt tarafından yazılmış, 2017 yılına ait Amerikan biyografik drama filmidir. Filmin ABD’de ilk gösterimi 9 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirildi ve son derece olumlu sonuçlar aldı. Bugüne kadar 13 milyon USD hasılat elde eden film, ülkemizde de beğeni toplayacağa benziyor.

Sadakat Yolunda Filminin Konusu

Yaşadığı sorunlardan kurtulmak için kaçış arayan Megan (Kate Mara) kendini bir anda Amerikan Deniz Piyade Kuvvetlerine katılmış olarak bulur. Ancak burada da bir takım disiplin sorunları yaşamaya devam etmektedir. Aldığı disiplin cezalarında birisi de görev köpeklerinin barınakları temizlemek ve onları beslemektir. Bu görev esnasında kendisi gibi sorunu bir yapısı olan görev köpeği Rex ile tanışır ve aralarında kuvvetli bir bağ oluşur.

Megan ve Rex birlikte eğitimlerini tamamladıktan sonra 2005 yılında Felluce’de ve 2006 yılında Ramadi’de görevlendirilirler. Patlayıcı tespit görevlerinde yüzlerce hayatı kurtarmaya başaran sıra dışı ikilinin yolu meydana gelen bir patlama sonrasında ayrılır. Mor Kalp madalyası alarak terhis olan Megan, Rex’i bir türlü unutamaz ve onu tekrar kazanabilmek için zorlu bir mücadeleye başlar.

FİLMDEN KARELER

DSC05804.JPG

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.