Salur Kazan Zoraki Kahraman filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Vizyon tarihi: 9 Haziran 2017

Yönetmen: Burak Aksak

Oyuncular: Mahir İpek, Devrim Yakut, Onur Atilla

Tür: Komedi, Macera

Ülke: Türkiye

 

TANITIM

Salur Kazan Obasında başı sözü dinlenen bir kişiliktir. Ne yazık ki obası düşman saldırısına maruz kalır. Obasının bu durumuna üzülen Kahramanımız bir çoban ile Obasından kaçırılan dostlarını bulmak için işbirliği yapar. Bu işbirliği ve çıktıkları yolculukta başlarına gelenlerle mizah eşliğinde beyaz perdeye yansıyor.

Burak Aksak ve arkadaşlarının komik maceraları bazen günümüze yaptıkları nükteli göndermeler – özellikle inşaat projeleriyle ilgili bölüm –  filmden kalan hoş kareler olarak karşımıza çıkıyor.

Salur Kazan Zoraki Kahraman Filmi Oyuncuları

Salur Kazan filmi zengin bir oyuncu kadrosu var öne çıkan isimler Cengiz Bozkurt, Devrim Yakut, Necip Memili, Arzu Oruç, Zafer Algöz, Onur Atilla, Eda Ece.

BKM ekibinin yine bu sene vizyona giren Fırıldak Ailesi ile kıyalanan Salur Kazan ilk filme göre daha başarılı olarak değerlendirilebilir.

Salur Kazan Zoraki Kahraman filmi geneli itibariyle çocuklara yönelik olduğunu baştan belirmekte fayda var. Masum ve samimi bir çocuk filmi olarak ilgiyi hak ettiğini düşünmekle beraber ne yazık ki büyükler için sıradan ve seyir zevki beklenenin altında olarak değerlendirilebilecek bir film. Bir ‘çocuk filmi’ olarak değerlendirildiğinde; bu film, Türk Sinemasında çocuk filmlerine gösterilen özenden daha fazla bir özenle hazırlandığı hemen dikkat çekiyor. Filme yönelik olumsuz eleştirilerin yanında biraz da filme bu çocuk filmi olma özelliğiyle bakmak gerekiyor.

Film ile ilgili bir detay da Erdal Tosun’un son filmi olması. Tabii üzücü bir detay olsa da filmin Erdal Tosun’un anısına ithaf edilmesi yapımcıların inceliğini ortaya koyması adına dikkatlerden kaçmaması gereken bir detay.

Filmin ilk bölümünün biraz klişe ve sıkıcı olduğunu üzülerek söylemek isterim. Fakat Filmin ikinci yarısında tempo biraz daha yükseliyor ve klişeliği yenen bir film ortaya çıkıyor. Her halükarda vasat olmayı aşamaması izleyicilerde bir hayal kırıklığı oluşturduğu söylenebilir.

FİLMDEN KARELER

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.