Amerikalı güzel aktris Scarlett Johansson Hollywood’un en çok kazanan kadın oyuncusu seçildi.

New Yok City 1984 doğumlu güzel oyuncu Scarlett Johansson 4 kere Golden Globes ödüllerine aday gösterilirken, 100’ün üzerinde ödül kazandı. Son olarak Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminde Black Widow rolünde ekranlarda boy göstermişti. Popülerliği gittikçe artan ve aranılan isimlerin belki de en başında gelen başarılı oyuncu yapılan araştırmalara göre ilk 10 içerisine giren tek kadın oldu.

scarlett-johansson-filmleri-1

Box Office Mojo sitesinin yaptığı araştırmalar camianın en çok kazananlarını da bir araya topladı. Listeye 10. sıradan giriş yaparken erkeklerin üstünlüğü dikkatlerden kaçmadı. 3.3 milyar dolar geliri ile sağlam yer edinen oyuncu en yakın kadın rakibi 19. sıradaki Cameron Diaz’dan 300 milyon dolar daha fazla kazanıyor. Kadın sıralaması yapıldığında rakipleri arasında uçurum olduğu gözlendi. Listede 3. kadın oyuncu olarak Harry Potter ile bilinen Helena Bonham Carter olarak yer aldı.

Oluşturulan listenin filmlerin hasılatından gelen gelirler ile doğru orantıda olduğu açıklandı. Öte yandan ilk 3 içerisinde yer alan erkek oyuncuları da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Star Wars: The Force Awakens ile sinemaları kasıp kavuran Harrison Ford 4.8 milyar dolar geliri ile şu an için en çok kazanan oyuncu konumunda yer alıyor. The Avengers ile Samuel L. Jackson 4.6 milyar dolarlık servetiyle ikinci durumda yer aldı. The Dark Knight – Kara Şövalye ile gönüllere taht kuran usta kurt oyuncu Morgan Freeman 4.4 milyar dolar ile üçüncü sırada bulunuyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.