Senin Adın  (Your Name) filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Makoto Shinkai

Senaryo: Makoto Shinkai

Oyuncular: Ryunosuke Kamiki, Kazuhiko Inoue, Nobunaga Shimazaki, Kana Hanazawa, Mone Kamishiraishi

Tür: Animasyon, Drama, Fantastik

Ülke: Japonya

Süre: 106 Dakika

IMDB: 8.5

Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 2017 (Türkiye)

TANITIM

Senin Adın, senaryosu Makoto Shinkai’nin aynı adlı romanından esinlenerek hazırlanan ve yine Makoto Shinkai tarafından yönetilen, 2016 yapımı Japon fantastik bilim kurgu animasyon filmidir.

Animasyonları “CoMix Wave Films” şirketi tarafından hazırlanan filmin galası, 3 Temmuz 2016 tarihinde Los Angeles’da düzenlenen Anime Expo 2016 etkinliklerinde gerçekleştirildi ve 26 Ağustos 2016’da Japonya’da gösterime girdi. Film 12 hafta gişelerde birinci sırada yer alırken sadece Japonya’da 190 milyon USD hasılata ulaştı.

Senin Adın Filminin Konusu

Mitsuha, Japonya’nın dağlık Hida bölgesinde kırsal bir yerde yaşayan genç bir kızdır. Taki ise Tokyo’nun en kalabalık kesiminde yaşayan liseli bir delikanlıdır. İkisi de kendi hayatlarından mutsuz ve birbirlerini hiç tanımadıkları halde birbirlerinin hayat tarzlarına hayran olarak günlerini geçirmektedirler.

Garip bir şekilde bu iki genç rüyalarında birbirlerini bedeninde yer değiştirerek hep özlemini kurdukları hayatları yaşamaya başlarlar. Böylesine sıra dışı bir maceranın içerisine bir de Itomori kentine çarpıp kenti yok edecek olan bir kuyruk yıldız parçası dahil olur. Şimdi bu ikili, birbirlerini bedenlerinde farklı hayat tarzları, farklı akrabaları ve farklı arkadaşları ile bu kenti kurtarmaya çalışacaklardır.

FİLMDEN KARELER

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.