Sherlock dizisinin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

DİZİ DETAY

Yönetmen: Paul McGuigan, Nick Hurran

Senaryo: Mark Gatiss, Steven Moffat

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Rupert Graves, Louise Brealey

Tür: Suç, Dram, Gizem

Ülke: ABD, İngiltere

Gösterim Yılı: (2010 – )

Sezon: 4

Bölüm: 15

Süre: 88 Dakika

Dağıtımcı: BBC

IMDB: 9.2

TANITIM

Sherlock aslında herkes tarafından bilinen en ünlü dedektif karakterlerinden biridir. Seneryaosu Sir Arthur Conan Doyle’un 1877 yılında yazdığı roman serisine dayanan dizinin ilk versiyonu 1884-1994 yılları arasında gösterimde olan “The Adventures of Sherlock” dizisidir. Senaryosu Mark Gatiss tarafından tekrar uyarlanan dizi, 2010 yılından itibaren İngiliz BBC One kanalında gösterime girdi ve gördüğü büyük ilgi sonucunda 4 sezon olarak yayınlandı. Dizinin 5. sezonu için yapımcı şirket tarafından onay verildiği bilinmekle birlikte yayın tarihi henüz ilan edilmedi.

Sherlock Dizisinin Konusu

Dizi genel olarak polisiye, suç ve gizem konularını işlese de bu sefer Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) günümüz dünyasında her türlü teknoloji ve modern bilimden istifade ederek gizemli cinayetleri çözmeyi başarıyor. İnsan ilişkileri ve sosyal yönden zayıf olan Sherlock, kendisi ile zıt karakter sahibi savaş gazisi Dr. John Watson (Martin Freeman) sayesinde diğer insanlar tarafından daha anlaşılır hale gelmektedir. Birbirlerini tamamlayan ilginç ikili, Londra’da işlen sıra dışı cinayetlerin çözümü konusunda polis teşkilatına danışmanlık yaparken dizide yoğunlukla kullanılan çıkarım yapma biliminin örnekleri dizi hayranları tarafın büyük bir beğeni ile izleniyor. 5. sezon tarihi henüz netleşmemiş olmasına rağmen dizinin fanatikleri büyük bir heyecan ile Sherlock’un ekranlara dönüşünü bekliyorlar.

DİZİDEN KARELER

 

Sherlock
OYUNCULUK8.9
SENARYO9.2
GÖRSELLİK9.1
AKICILIK9.3
9.1Genel Puan
Okuyucu Puanı: (4 Votes)
8.6

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.