Sihirbazlar Çetesi 2
Oyunculuk7.2
Akıcılık6.6
Senaryo6.6
Görsellik6.5
6.7Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)
0.0

Sihirbazlar Çetesi 2 filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Jon M. Chu

Oyuncular: Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Dave Franco, Daniel Radcliffe, Lizzy Caplan, Jay Chou, Michael Caine, Morgan Freeman

Tür: Aksiyon, Komedi, Macera

IMDB: 6.9

Vizyon Tarihi: 10 Haziran 2016 (Türkiye)

Sihirbazlar Çetesi 2 Filmi

2013 yılında Louis Leterrier imzalı vizyona giren filmin devamı olarak ekranlara geri dönüyorlar. Kadro hemen hemen aynı olarak görünse de etki eden isimlerin eklenip çıktığını görebiliyoruz. Henley Reeves karakterini canlandıran Isla Fisher yeni filmde yer almıyor. Buna rağmen Harry Potter olarak hayatımıza küçük yaşlarda giren Daniel Radcliffe bir nevi kötü karakter olan Walter Mabry ile eklendi.

Sihirbazlar Çetesi 2 Daniel Radcliffe

Mahşerin beş atlısı olarak anılan ve gösterileriyle meşhur bir hayran kitlesi yakalayan Sihirbazlar Çetesi ilk filmde çok beğenilmişti. Açıkçası bu kadar tutulacağı ve göze hoş gelen oyunculukların sergileneceği düşünülmüyordu. Ekibe yeni katılan Lula ile birlikte yeni bir gösteri planlarlar. Bu sefer toplumu yanlış yönlendiren Owen Case’i ifşa etmek için bir gösteri düzenleyen ekibin işleri ters gidecektir.

Sihirbazlar Çetesi 2 Lizzy Caplan

Planları bozulan beşli kaçmak zorunda kalır ve Walter Mabry ile tanışırlar. Bir şekilde birlikte iş yapmak zorunda kalırlar ve gelmiş geçmiş en zor soygunu gerçekleştirmek zorundadırlar. Bunu yaparken bir çok engele hazırlıklı olan ekip hiç beklemedikleri eski düşmanlarını bulacaklar.

Sihirbazlar Çetesi 2 filmini açıkçası çok fazla beğendiğimi söyleyemem. Hatta filmin bazı sahneleri o kadar sıktı ki kapatmak istedim. Çok fazla zorlama bölümler, abartılmış konular bulurken hadi devamını çekelim demişler. Yani izlemeyin demiyorum ama öyle çok fazla beklenti içine girmeyin, ilk filmle kıyas bile etmeyin.

Sihirbazlar Çetesi 2 film konusu

90 milyon dolar bütçe ile çekimlerin gerçekleşmesi ve sonuç tam bir hüsran diyebilirim. Yapımcıların bundan sonra üçüncüsünü çekeceklerini pek sanmıyorum. 129 dakika süren aksiyon, macera tadındaki film İngiltere ve Çin’in Macau bölgesi kullanıldı.

Beklentilerin bu kadar altında kalmasını yönetmenin kalitesine bağlıyorum. Daha önce çok ciddi filmlerde emeği olmayan ve gelecek vaat etmeyen bir yönetmene teslim edilmesini hata olarak görüyorum. Konular aynı olacaklar belli ve bilinmeyen bir son ile bitirilmesi yani hiç bir şeyi anlamıyorsunuz. Neyse bu kadar laftan sonra Sihirbazlar Çetesi 2 filmiyle sizlere baş başa bırakıyoruz.

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.