Son Portre (Final Portrait) filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Stanley Tucci

Senaryo: Stanley Tucci

Oyuncular: Geoffrey Rush, Armie Hammer, Tony Shalhoub, Clémence Poésy,

Tür: Biyografik, Komedi, Dram,

Ülke: İngiltere

Süre: 90 Dakika

IMDB: 6.6

Vizyon Tarihi: 18 Ağustos 2017 (Türkiye)

TANITIM

Son Portre, Stanley Tucci tarafından yazılıp yönetilen 2017 İngiliz-Amerikan yapımı drama filmidir. Filmin dünya prömiyeri 11 Şubat 2017 tarihinde Berlin Uluslararası Film Festivalinde yapıldı. İsviçre’li ressam ve heykeltıraş olan Alberto Giacometti’nin gerçek yaşam öyküsüne dayanan filmin oyuncu kadrosunda ise Geoffrey Rush, Armie Hammer, Clémence Poésy, Tony Shalhoub, James Faulkner ve Sylvie Testud rol alıyor.

Film bir dehanın yeteneğini göstermekle kalmıyor, ayrıca son derece farklı olan, ancak yaratıcılığın elindeki nihai bir eserle giderek birbirine bağlanan iki erkek arasındaki dostluğun bir portresidir.

Son Portre Filminin Konusu

Son Portre, İsviçreli ressam ve heykeltıraş olan Alberto Giacometti’nin hikayesi’nin anlatıldığı biyografik bir film. Amerikalı yazar ve sanat âşığı James Lord (Armie Hammer), 1964’te Paris’te eski dostu İsviçreli ressam ve heykeltıraş Alberto Giacometti (Geoffrey Rush) tarafından son bir portre için modellik konusunda ikna edilir. Giacometti, Lord’a enteresan bir yüzü olduğu için işin son derece kısa süreceğini garanti eder, portreyi tamamlamak yalnızca birkaç gün sürecektir. Hoşgörülü Lord ortaya nasıl bir sonuç çıkacağını da merak ettiği için razı olur. Son Portre, sanatsal süreç üzerine ışık tutan, büyük bir sanatçının armağanının bir nimet veya bir lanet olup olmadığını sorgulayan heyecanlı, kızgın ve şaşırtıcı bir film.

FİLMDEN KARELER

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.