Sonsuz Aşk filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Ahmet Katıksız

Senaryo: Deniz Akçay Katıksız

Oyuncular: Fahriye Evcen, Murat Yıldırım, Fatih Al, Filiz Ahmet, Zeynep Özder, Nazlı Pınar Kaya, Didem İnselel, Ege Aydan

Tür: Dram, Romantik

IMDB:

Vizyon Tarihi: 24 Mart 2017 (Türkiye)

TANITIM

Sonsuz Aşk Filmi Konusu

Sevgilim, son şarkıymış seni görmek, hepsi yalanmış.

Başrolde karşımıza Murat Yıldırım Can karakteriyle çıkıyor. Can, kendini mesleğine ve hastalarına adamış bir doktor. Gerçekleştirdiği birçok başarılı beyin operasyonu sonucu hastalarının hayata tutunmasını sağlamakta. İlginç olan şu ki; mesleğindeki bu başarısının aksine AŞK’ı tanıyamamış biri, ta ki…

Bir atasözü vardır ya hani ‘iyi olacak hastanın doktor ayağına gelir’ diye. Filmde de işte tam da böyle oluyor. İlk bakışta hasta Zeynep rolündeki Fahriye Evcen doktor da cerrahımız CAN gibi gelebilir size.

Aslında durum biraz farklı;

Acaba gerçek hasta, çevresinde mutluluğu bulamayan, hayatın başkaları için fedakarlık olduğunu kavrayamayan, kapitalist paradigmanın esiri, his ve aşktan bihaber cerrah CAN olmasın. Bu durumda hasta olduğu söylenen fakat ömrünün sayılı günleri olduğunu bilmesine rağmen kardeşi ve kardeşinin geleceği için fedakarlıkta bulunan, hayata küsmeyen ve mücadelesini yitirmeyen, tanıştığı erkeği kendisine aşık eden ve aşkını ömrünün son anına kadar yaşayan/yaşatan gerçek bir KADIN Zeynep ‘doktor’ oluyor.

Kimine göre farklı dünyaların insanı bu iki karakter bize, cerrahımız CAN üzerinden hayatımızın kıymetini hatta hayatımızdakilerin kıymetini bilmemizi anlatıyor olabilir mi?

Can asıl Zeynep’e aşık olduktan sonra, geçek bir CAN oluyor. Hem aşkı uğruna önyargılı dostlarına başkaldırıyor hem de hayatta gerçek mutluluğun birisini yaşatmak için yaşamak olduğunu anlıyor ve Zeynep için CANAN oluyor.

Bu duygu şöleninde filme müziği ile sihirli bir dokunuş yapan Toygar Işıklı’nın katkısı yadsınamayacak düzeyde. Besteler de yerinde ağlatan yerinde güldüren bir güç var. Müzik, oyunculuk ve klasik olsa da senaryosuyla izlenesi bir film…

FİLMDEN KARELER

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

2 Responses

  1. emirhan

    Duygusal ve Romantik bir film izlemeye duyduğunuz özlem arttıysa bu filmi tavsiye edebilirim. Uzun zamandır eşimle duygusal bir Türk filmi izlemek istiyorduk. Gösterime girdiğini görünce ilk günden izleme fırsatımız oldu. Filmden beklentileriniz yüksek olmasın fakat eşinizle veya kız arkadaşınızla romantik bir iki saati paylaşmak istiyorsanız el ele izlenebilecek GÜZEL bir film. Hikayesi klasik olsa da hatta bir kaç kare sonrasını net olarak tahmin edebiliyor olsanız da yine de güzel ortalamanın üstünde bir film. Bu yazdıklarımı tamamen realist çerçevede değerlendiriyorsanız film büyüleyici değil fakat romantik bir bakış açısına sahipseniz Kaçırmayın derim. İyi Seyirler.

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.