Star Trek Beyond filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Star Trek Beyond Türkçe Dublajlı Fragman

FİLM DETAY

Yönetmen: Justin Lin

Oyuncular: Chris Pine, Zachary Quinto, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Idris Elba, Sofia Boutella

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera, Gerilim

IMDB:

Vizyon Tarihi: 26 Ağustos 2016 (Türkiye)

Star Trek Beyond Filmi

Sinema tarihinin en uzun soluklu serilerinden olan Uzay Yolu (Star Trek) toplamda 13. filmiyle geliyor. Ülkemizdeki sinema salonlarında vizyona giriş tarihi 26 Ağustos olarak belirlendi. Fakat tüm dünyada farklı zaman dilimlerinde görücüye çıkacak. İlk olarak 20 Temmuz 2016 günü İsviçre, İsveç, Endonezya, Filipinler’de perdeye merhaba diyecek.

Filmin sahnelerinin gerçekleştirildiği mekanlar farklılık gösteriyor. Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore, Kanada ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi yerlerde çekimler gerçekleştirildi.

Çekimler ve proje için harcanan paranın 150 milyon dolar olduğu bildirildi. 120 dakika süresi olan filmin aksiyon, bilim kurgu, macera ve gerilim unsurlarını içerdiğini belirtelim.

Son olarak 2002 yılında yayınlanan filmde sinema filmi olarak 10. yapım olarak seyirci karşısına geçmişti. Uzun zaman sonra başlayan seri yeni bir kabuk değiştirmiş ve kaldığı yerden devam kararı almıştı. 2009 ve 2013 yıllarında devamları gelen seri yaklaşık bir ay sonra Star Trek 3 Sonsuzluk ismiyle yerini alacak.

Yönetmenlik koltuğunda Hızlı ve Öfkelinin başarılı ismi Justin Lin otururken yapımcılığı J.J. Abrams üstleniyor. Başrol oyuncuları olarak Chris Pine (Captain James T. Kirk), Zachary Quinto (Commander Spock), Karl Urban (Doctor ‘Bones’ McCoy), Idris Elba (Krall), Sofia Boutella (Jaylah) olarak göze çarpıyor.

Uzay gemisi Atılgan ve birbirinden cesur insanların yer aldığı mürettebatının uzayın derinliklerinden gizemli yolculukları devam ediyor. Bu sefer kendilerini oldukça zorlu ve gizemli bir düşman tehdit ediyor. Özellikler Jaylah karakterinin fazlasıyla ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Şimdiye kadar yayınlanan fragmanlarda savaş sahnelerinin gerçekçiliği seyircilerin beklentisini oldukça yükseltmişe benziyor. Bu kadar fazla aksiyon sahneleri yeni göreve gelen yönetmenin etkisi olduğunu düşünüyorum.

FİLMDEN KARELER

star-trek-beyond-5 star-trek-beyond-4 star-trek-beyond-3 star-trek-beyond-2 star-trek-beyond-1

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.