Suçlu - Criminal Filmi
2 akademi ödüllü Kevin Costner uzun zaman sonra iddialı bir ekip içinde önemli bir oyunculuğa imza atmış.
Senaryo7.8
Efektler7.7
Oyunculuk8.3
Akıcılık8.7
8.1Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)
0.0

Suçlu (Criminal) filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Ariel Vromen

Suçlu Filmi Oyuncular: Kevin Costner, Ryan Reynolds, Gal Gadot, Tommy Lee Jones, Gary Oldman, Jordi Mollà

Tür: Aksiyon, Suç, Dram, Bilim Kurgu, Gizem, Gerilim

IMDB: 6.3

Vizyon Tarihi: 15 Nisan 2016 (Türkiye)

Suçlu Criminal Filminin Konusu

Tehlikeli bir bilgisayar korsanı üstünde çalışan CIA ajanı Bill Pope gizemli bir şekilde öldürülür. Onu yakalaması için yine tehlikeli bir suçlu olan Jericho Stewart (Kevin Costner) kullanılır. Dr. Franks’ın (Tommy Lee Jones) yardımıyla korsanın yeri hakkında çok önemli bilgilere sahip olan ajanın hafızası Stewart’ın beynine aktarılır. Aktarma işlemi bittikten sonra tüm anılar onun beyninde canlanmaya başlayacaktır.

Ajanın kızı Jill Pope (Gal Gadot) bu sırada devreye girer. Bu isme dikkat edin, son olarak Batman v Superman: Adaletin Şafağı ile gördüğümüz Diana Prince Wonder Woman olarak geri dönecek. Tekrar kaldığımız yerden devam edelim. Hem özel hayatı dengede tutmak hem de bilgisayar korsanını yakalamak için uğraş vermek bir hayli zor olacaktır. Eski çınarlar yine beyaz perdeye göz kırpıyor. Muhteşem aksiyon sahneleri, senaryonun akıcılığı ve oyuncu kadrosu ile kesinlikle izlenmeye değer bir film olarak görüyorum.

Criminal filmi İngiltere Londra’da çekimleri yapıldıktan sonra 15 Nisan tarihinde sinema severler tarafına sunuldu. Ülkemizde “Suç/lu” olarak afişe edilen filmi 31.5 milyon dolar bütçe ile hazırlandı. BenderSpink, Campbell Grobman Films, Lionsgate gibi prodüksiyon firmaları tarafından yönetildi. 113 dakika süren aksiyon, suç, dram türlemesini Douglas Cook ve David Weisberg birlikte senaryolaştırdı. Çok görünmese de Deadpool karakteri Ryan Reynolds yapımcıların ısrarına dayanamamış ve usta isimlerle birlikte rol almış. Bill Pope karakterini canlandıran başarılı oyuncu erken ölüyor. İsrailli yönetmen Ariel Vromen toplamda dördüncü filmine imza atmış.

FİLMDEN KARELER

suclu-criminal-filmi suclu-criminal-filmi-2 suclu-criminal-filmi-3 suclu-criminal-filmi-4 suclu-criminal-filmi-5CRM_4221.NEF

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.