Taboo dizisinin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

DİZİ DETAY

Yönetmen: Anders Engstrom, Kristoffer Nyholm

Senaryo: Chips Hardy, Tom Hardy, Steven Knight

Oyuncular: Tom Hardy, Leo Bill, Oona Chaplin, David Hayman, Edward Hogg, Jonathan Pryce

Tür: Dram, Gizem, Gerilim

Ülke: İngiltere

Gösterim Yılı: (2017- )

Sezon: 1

Bölüm: 8

Süre: 59 Dakika

Dağıtımcı: BBC One

IMDB: 8.6

TANITIM

2017 yılında gösterime giren İngiliz drama dizisi İngiltere’de BBC One, Amerika’da FX kanalında yayınlanmaya başladı. Başrollerinde Tom Hardy (Mad Max, Peaky Blinders), Michael Kelly (House of Cards), Jonathan Pryce (Game of Thrones), Oona Chaplin (Game of Thrones), David Hayman, Molly Taylor ve Jasmine Parsons gibi oyuncular yer alırken yönetmen koltuğunda Anders Engstrom ve Kristoffer Nyholm oturuyorlar.

Taboo Dizisinin Konusu

1800’lü yılların başında James Delaney (Tom Hardy),babasının ölüm haberini alınca annesiniN mensup olduğu bir Afrika kabilesinde yaşadığı yılların ardından doğduğu İngiltere’ye geri döner. Yıllar önce öldüğü düşünülen James, dönüşü ile birlikte babasından kendisine kalan arazinin başına geçer. Bu durum, üvey kız kardeşi ve kocası tarafından hoş karşılanmamaktadır. Bunun üzerine bir de babasının aslında zehirlenerek öldürüldüğünü öğrenen James, hakkında yayılan ilginç kehanet dedikoduları ile birlikte saldırgan bir karaktere dönüşecektir.

DİZİDEN KARELER

 

Taboo
OYUNCULUK8.1
SENARYO7.4
GÖRSELLİK8.1
AKICILIK7.5
7.8Genel Puan
Okuyucu Puanı: (1 Oy)
8.5

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.