Taht Oyunları (Game of Thrones) dizisinin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

 

DİZİ DETAY

Yönetmen: Alan Taylor

Senaryo: David Benioff, D.B. Weiss, George R.R. Martin

Oyuncular: Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Emilia Clarke, Kit Harington, Sophie Turner, Maisie Williams

Tür: Macera, Dram, Fantastik

Ülke: ABD, İngiltere

Gösterim Yılı: (2011 – )

Sezon: 7

Süre: 57 Dakika

IMDB: 9.5

TANITIM

Taht Oyunları, senaryosu Amerikan yazar George R. R. Martin’in ilki 1986 yılında basılan epik fantezi roman serisine dayanan, Amerikan yapımı dünyaca ünlü fantastik dizidir. İlk bölümü 17 Nisan 2011 tarihinde yayınlanan, ABD televizyon kanalı HBO yapımı dizi, bugüne kadar 7 sezon ve 73 bölüm olarak çekilmiş olup 7. Sezon finali 27 Ağustos 2017 tarihinde gösterime girecektir. Dizi, Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda ve Fas’taki mekanlar ile Belfast’taki bir stüdyoda çekilmektedir. Tüm dünyada fenomen haline gelen dizi, 67. Primetime Emmy Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Taht Oyunları Konusu

Her sezonunda birbirinden ilginç bir son ile sezon finali yapan dizide, yazların onlarca yıl, kışların ise neredeyse bir ömür boyu sürebildiği Westeros’un efsanevi kıtasında kötülük, kendini ilk sezondan itibaren göstermeye başlamıştır. Bu topraklarda yaşayan tüm köklü ailelerin tek ortak noktaları Yedi Krallıktır ve o tahta oturan tüm dünyaya hakim olacaktır.

Stark hanedanına ait Kıştepesi’nin kuzeyinde, Yedi Krallık’ı koruyan Sur’un ardında varlıkları kesin olarak bilinmeyen Ak Gezenler toplanmaya başlamışlardır. Demir Taht’ın kralı ölümünden hemen önce Eddard Stark’ı güneye davet etmiştir. Eddard Stark, kendisini Demir Taht’ı arzulayanların baş döndürücü entrikalarının arasında bulur. Dostuyla düşmanını, gerçekle yalanı ayırt edemez olan Eddard’ın ne kıyısında yürüdüğü uçurumdan, ne de Ejder Krallar’ın soyundan gelen sürgün Targaryen kardeşlerin taştan ejder yumurtaları ve soylu atların sırtında serpilen iktidar düşlerinden haberi vardır. Kış, Starklar ve yandaşları için olduğu kadar Yedi Krallık için de uğursuz alametlerle gelmektedir. Taht mücadeleleri her zamankinden daha sert geçecektir.

Dizinin tüm karakterleri arasında yapılan teste katıl sende hangi Game of Thrones karakterine daha yakın olduğunu öğren!

DİZİDEN KARELER

Game of Thrones konusu

Taht Oyunları Konusu

Taht Oyunları
Oyunculuk9.5
Senaryo9.2
Görsellik9.2
Akıcılık9.2
9.3Genel Puan
Okuyucu Puanı: (4 Votes)
8.1

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.