Teen Wolf final bölümü incelememizle karşınızdayız. 2011 yılında başlayan Teen Wolf final bölümü geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Fanı olmasam da merak ettiren yapısı gereği yine açtım izledim. Tek kelimeyle VASAT.

İlk başladığı senelerde sempatik oyuncularıyla, aksiyon sahneleriyle ve birkaç faktörle kendini sevdirmişti. Ama 3. sezondan sonra izleyenler dizinin kötü gittiğinden yakınır oldu, ama yine de izlemeye devam ettik. Zaten uzun aralar vermesinden dolayı da can sıkıcı bir hal almaya başlayan Teen Wolf 6. sezon 20. bölüm ile bizlere veda etti. Peki bu vedadaki sinir bozucu şeyler neydi de hayranları bu kadar öfkelendi?

Dipnot: Spoiler içerir.

 

teen wolf final bölümü

Teen Wolf Final Bölümü

1) Scott’ın işe yaramazlığı

Teen Wolf başladığında ana karakterimiz olan Scott gerçekten “wow!” dedirtecek şeyler yapabiliyordu. İzleyenler Scott’ın alfa olduğu sahneyi hatırlar. “Yürü be!” dedirtmişti. Ama son sezonlara bakıldığında Scott’ın işe yaradığı tek konu: öğüt vermek. Yahu sen alfasın, alfa! Biraz çaba göster, yık geç düşmanları. Ama yapmadı. İşte Teen Wolf final bölümü yine Scott’ın işe yaramazlığıyla devam etti derken; o da ne? Scott müthiş bir hamleyle dizimizin korku veren yaratığını yenmeyi başardı. Gözlerini oyarak ve 2 dakika sonra Malia’nın sihirli öpücüğüyle gözleri düzeldi. Scott sadece 10 dakika işe yaradı. Harika bir Teen Wolf final bölümü değil mi?

2) Derek ve Stiles’ın Yokluğu

Teen Wolf’un belki de en çok sevilen iki karakteri, ama son sezonda sadece yarım saat izleyebildik. Evet Tyler Hoechlin ve Dylan O’Brien ın film çekimleri vardı ama yarım saat nedir? Final bölümünde hepsini bir arada görmek fanların yüzünü biraz olsun güldürdü, ama yine de içleri buruk. Eminim.

3) Lydia ve Stiles’ın Birleşememesi

Dizi başladığından beri tüm hayranlar bu ilişkinin yaşanmasını beklerken, Teen Wolf’un çipil gözlü karakteri Lydia en çok Jackson’ı gördüğüne sevindi. Stiles’a yazık değil mi peki? Final sahnesinde bile onları el ele, diz dize görememiş olmak fanları tabii ki sinirlendirdi. Haklılar.

4) Deucalion’un Ölümü

Benim en çok üzüldüğüm ölümlerden birisidir. Eskiden kötü bir karakter olarak izlediğimiz Deucalion, tam kahramanlarımıza yardım ediyor derken adamı öldürdüler. Yine Scott, yine Scott’ın arkasını toplamaya çalışan kişilerin ölümü. Yazıklar olsun Teen Wolf finali!

5) TEEN WOLF FİNAL SAHNESİ!

Ya! Söyleyecek cümle bulamıyorum. O nasıl bir Teen Wolf final bölümüdür ki, sezon finali edasıyla biter. Neymiş Monroe ordu kuruyormuş, birlik olmalıymışız. Final bölümü söylenecek şey mi bu? Belki hepinizi öldürecek, biz şimdi merakta kaldık ama.

İşte fanların ve tabii ki benim sinirlendiğim en önemli noktalar bunlardı. Bu bize yapılır mı? Vicdanınız yok mu? gibi cümleler kursak da zaten biliyorduk ki kanal diziyi iptal etti. Sinirlendik ama yapım ekibinin de çok bir suçu yok gibi. Onlar da bir final yapabilelim diyerek çekmişler. Ellerine sağlık, ne diyelim.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.