The Promise filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu makalemizde bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Terry George

Oyuncular: Christian Bale, Oscar Isaac, Angela Sarafyan, Charlotte Le Bon

Tür: Dram

IMDB:

Vizyon Tarihi: 2016 (USA)

The Promise izle Filmi Konusu

Ruanda Oteli filmi yönetmeni Terry George imzalı drama türündeki film 2016 yılının sonlarına doğru vizyona girecek. Amerika Birleşik Devletleri yapımı filmin oyuncuları arasında Akademi ödüllü Christian Bale ile En Sabah Nur karakterini canlandıran Oscar Isaac olacak.

The Promise Osmanlı’nın son yıllarından kesitlere veriyor. Çekimlerin İspanya, Malta ve Portekiz’de olması filme bakış açımı negatif yönde değiştirdi. Konusu itibariyle de çok hassas olaylar üzerinde duran filmi özellikle izlemeyi düşünüyorum.

thepromise2016filmi

Yayınlanan fragmanda bir aşk hikayesi anlatılıyor. Fakat verilmek istenen mesaj inceden inceye derinden verilmiş. Tarihsel drama unsurlarını barındıran film sözde ermeni soykırımı sorununa dem vurarak üstü kapalı bir aşkı motife etmiş.

Ermeni köyünde yaşayan Michael tıp öğrencisi olabilmek için İstanbul’a gider. Christopher ise Associated Press adına çalışan bir muhabirdir. Ana ise Paris’te doğup büyüyen bir ermeni kızıdır. Genel hatlarıyla bu üç karakter etrafından şekillenecek bir hikayeyi izliyoruz.

promise2016filmi

Osmanlı Devleti’nin son zamanlarına denk gelen filmde Kapalı Çarşı ve Topkapı Sarayı gibi yerler özel tasarlanmış. Osmanlı’ya bakış açısı ve doğal olarak Türklere karşı takındığı tema nedeniyle IMDB sitesinde şu anki puanı 1.8 olarak görmekteyim.

The Promise (Söz) adlı film iki adamın aynı kadına aşkını bizlere seyir ettirecek. Toronto Film Festivali kapsamında düzenlenecek film galasında ilk gösterim yapılacak. 130 dakika sürecek film özellikle olaylara Ermeni lobisi tarafından nasıl bakıldığını gösteriyor.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.