Bu yazımızda sizlere The Shape Of Water filminin konusuna ve detaylarına değinecegiz.

Vizyon Tarihi : 16 ŞUBAT 2018
Yönetmen      : Guillermo Del Toro
Oyuncular      : Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins
Senarist          : Guillermo Del Toro, Vanessa Taylor
Fantastik filmlerin begenilen yönetmenleri arasına girmeyi başaran Guillermo Del Toro 74. Venedik Film Festivali’nde fantastik – drama türündeki ” The Shape Of Water ” filmi ile ” Altın Aslan ödülüne layık görüldü. Sally Hawkins loboratuvar da çalışan kadını,  Elisa’ nın su altında yaşayan aşkını ise Guillermo Del Toro’ nun kadrolu oyuncularından Doug Jones canlandırıyor. Guillermo Del Toro  sadece 20 milyon dolarlık küçük bir bütçe ile bu filmi çekmiştir.

The Sahpe of Water Filminin Konusu

Bir hademe ile su altında yaşayan bir yaratığın aşkını anlatıyor. Film 1963 yılında Soğuk Savaş Döneminde Amerika’da geçiyor.
 
Elisa kimsesi olmayan, yalnız yaşayan, sıradan bir hayat süren bir kızdır. Dilsizliği yüzünden hep hor görülmüş Elisa’nın tek arkadaşları iş yerinde onu koruyan Zelda ve kapı komşusu Giles’tir. Elisa çok az kişiyle iletişim kurabilmektedir. Ama hiç bir şey onun yalnızlığına çare değildir. Onu olduğu gibi sevecek, fiziksel engeline takılmayacak, iletişim kurabileceği birine ihtiyaç duymaktadır hayatında.
Bir gün çalıştığı Amerikan üssünün laboratuvarına bir su altı yaratığı getirilir. Elisa ile bu yaratık arasında duygusal bir çekim başlar.Aralarında kurulan bağ Elisa’ nın hayatındaki boşluğu doldurur.

Filmden Kareler

Yazar: Sevil Harıkçı
Medya Ve İçerik Desteği: www.aypiajans.com

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

3 Responses

  1. Comamith

    Hello there, I found your web site via Google while searching for a related topic, your web site came up, it looks good. I have bookmarked it in my google bookmarks.
    gay sket

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.